Zimní sporty a sněhové radovánky nejsou nic pro vás? A co byste řekli koupání pod širým nebem v romantické zimní krajině? Ne, nezbláznili jsme se. Teploty termálního jezera Hévíz v Maďarku, které se nachází od českých hranic pouhých pár hodin cesty, dosahují velmi příjemných 23 – 25°C a umožňují tak skutečně celoroční koupání bez ohledu na to, že venku právě leží sníh a teploty se pohybují pod bodem mrazu. To vše můžete doplnit léčebnou terapií jako např. masáží či zábalem, či si vybrat z bohaté nabídky wellness služeb.

Jezero Hévíz je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa, které dokáže osvěžit nejen tělo, ale i duši. Cestovatelé a znalci si možná kladou otázku, a co jezero Echo na Novém Zélandu? Ano, je větší a jeho voda je teplejší, ale přesto se jezeru Hévíz nevyrovná. Není totiž vhodné ke koupání a nemůže být tudíž využito k lékařským účelům. S klidným vědomím tedy lze prohlásit, že Hévíz je největším termálním jezerem světa vhodným ke koupání.

heviz

Speciální tip: Prožijte poslední den v roce v termálních lázních!

Každý někdy potřebuje pryč od šedivých pracovních dnů a my pro vás máme zajímavý tip – nezůstávejte doma a doplňte energii během Silvestra 2016 u největšího termálního jezera na světě! V lázních Hévíz na vás čeká pestrý novoroční program. Můžete si vybrat z různých Silvestrovských nabídek - Desperado, Kefír (V-Tech) a Kozso zajistí dobrou náladu posledního dne v roce, dále se můžete těšit na fantastického retro DJ Belo. Zarezervujte si Silvestrovský pobyt již nyní a užijte si: piruety na ledním kluzišti, relax, regeneraci a jedinečné zimní koupání v přírodním termálním jezeře Hévíz.

Jezero Hévíz s rozlohou 4,4 hektarů je napájeno termálním pramenem, který obsahuje sloučeniny síry a nerostných látek a vyvěrá v hloubce 38,5 metrů v pramenné jeskyni na dně jezera. Prameny jsou v jeskyni vlastně dva - na východní straně vyvěrá do jezera voda s teplotou 17,2 °C a na západní straně pramení voda horká 39,6 °C. Jak jsme uvedli již v úvodu, v zimě se teplota vody v jezeře pohybuje v rozmezí 23-25°C a koupání v něm je zajímavým a současně příjemným zpestřením pobytu bez ohledu na počasí a roční období.

heviz

Vedle koupelí v termálním jezeru jsou lázeňské kúry v Hévízu tvořeny i koupelemi v termálních bazénech přímo v lázeňských a wellness hotelech a jsou doplněny dalšími léčebnými terapiemi jako např. masážemi, zábaly, stejně jako pitnou kúrou apod.

Hévíz je malé město se zhruba pěti tisíci obyvateli, které žije turistickým ruchem celoročně a poskytuje návštěvníkům služby vysokého standardu. Součástí městečka je mnoho restaurací a hospůdek nabízejících místní speciality, stejně jako kaváren a cukráren. K dispozici je 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny.

heviz

Více o Hévízu na www.heviz.hu

 
Hévíz, lázeňské město v západním Maďarsku se zhruba pěti tisíci obyvateli získalo v květnu 2016 ocenění European Innovation Award. Mezinárodní uznání získala jak ochranná známka Traditional Hévíz Therapy, tak i unikátní nabídkový systém určený pro poskytovatele ubytování v Hévízu s cílem zlepšit kvalitu ubytování. Evropské lázeňské sdružení udělilo Hévízu cenu Innovative Spa & Healthy Resort Destination. Cílem ocenění je rozpoznat a představit nové nápady, nástroje a procesy lázeňských měst po celém světě.
Reklama