cajicek.jpg

K testování jsme dostaly pět druhů čaju – Zelený čaj s moringou a příchutí citrónu (Swinging Green), Ovocno-bylinný čaj s příchutí malin a brusinek (You´re My Berry), Ovocno-bylinný čaj s příchutí manga a chilli (Hot Love), Přírodní bylinný čaj s vybranými květy (Nature’s Best) a Bylinnou směs podporující imunitní systém (Imunita). 

caje.jpg

Jak nám chutnalo?

Veronika Bulánková, redaktorka

Když přijdu ráno do práce, moje první kroky vedou ke konvici s vodou. Z poličky sundávám ten největší hrnek a dávám do něj sáček s čajem. A to opakuji několikrát denně, takže mám poměrně velkou spotřebu. Dělám to ale jen v zimě, v létě mě chuť na čaj úplně opustí. Z čajů, které jsem ochutnala, se mi zamlouvají úplně všechny. Nejsem totiž vybíravá a mám ráda bylinkové, zelené i ovocné. Moc nemusím černý, protože jsem se ho v dětství přepila, ale ten naštěstí mezi testovanými nebyl.

Mango a chilli (Hot Love) vytvářelo překvapivě příjemné spojení, a díky chilli měl čaj prohřívací účinek. Zelený čaj s citrónem (Swinging Green) mě po ránu příjemně nakopnul. Bylinky v Nature’s Best byly hezky nasládlé, žádná hořkost, jako se to u některých bylinných čajů stává. Čaj s příchutí malin a brusinek (You´re My Berry) chutná jako příjemná klasika, zkrátka červený ovocný čaj. Tím se nedá nikdy nic zkazit. Jako poslední jsem zkusila bylinný čaj na posílení imunity (Imunita) i ten mi moc chutnal. Je v něm lehce cítit máta i měsíček lékařský. 

vitamin.jpg

Karolína Waberová, redaktorka

Čaje piju jen v případě, že se o mě pokouší nějaká nemoc. To sice není moc často, ale jednou do roka nemoc přijde. Potom chci prostřídat čaje, které jsou bylinkové za nějaké, které mají intenzivnější chuť. Čaje, které jsem měla možnost ochutnat, jsou chuťově opravdu skvělé. Dokonce tak moc, že jsem ochutnala postupně všechny.

Nejvíce mi chutnal Mango a chilli. Zprvu jsem se bála, že bude čaj příliš pálit, ale naštěstí jen prohřívá organismus. Dále pak ten s příchutí malin a brusinek, který je výrazný, ale zároveň nemá vůbec takovou tu umělou chuť. Bylinný čaj na posílení imunity je s mátou a měsíčkem lékařským a věřím, že tato kombinace může opravdu pomoct předejít nachlazení.

ruzovej.jpg

Marta Kratochvílová, editorka

Bez čaje si nedovedu představit život. Ráno sice většinou sahám po kávě, odpoledne a hlavně večer jsou to čaje. Nejraději mám bylinkové, takže je jasné, že jsem jako první na otestování sáhla po bylinné směsi podporující imunitní systém Vitamín C Imunita. Čaj mi moc chutnal. Jako další jsem okusila Nature’s Best, opět bylinný čaj, tentokrát z květů. I ten mi moc chutnal.

Špatný nebyl ani ovocno-bylinný čaj You’re My Berry s příchutí malin a brusinek. Vlastně mě příjemně překvapil. Oceňuji také jeho pěkné balení. Líbí se mi jeho design. Pro ty, co mají rádi ovocné čaje, rozhodně doporučuji i Hot Love s mangem a chilli. I když nejsem úplně velkým příznivcem ovocných čajů, tak tento má něco do sebe. Originální chuť i spojení. Navíc mám moc ráda mango, takže jsem ráda okusila.

caj.jpg
Více info na: www.teekanne.cz/
5e5cfc626ab34obrazek.png

Reklama