Nohy v teple, hlava v chladu, říká se, aby spánek byl kvalitní. O chladnou hlavu se musíte postarat sami, ale nohy a tělo v teple vám určitě zaručí flanelové povlečení.

povleceni

Když jsme se v redakci bavili o mém návrhu napsat o povlečení, kupodivu se rozpoutala vášnivá diskuze o tom, které je nejlepší. Míša horovala pro saténové, Radek byl pro obyčejné bavlněné, někdo hájil krepové a já jsem trvala na flanelovém.

Každé má určitě něco do sebe, ale nikdo mi nevymluví, že na zimu je prostě nejlepší flanel. Je úžasně heboučký, příjemný na dotek a krásně hřeje. Nerada spím ve vyhřáté místnosti, ale jinak jsem poměrně zimomřivá, takže musím mít tělo v teple, jinak neusnu.

Přesně jak říkávala moje babička. Hlava v chladu a nohy v teple. A tenhle komfort mi flanelové povlečení dokonale zaručuje.

Jediné, co bych mu mohla vytknout, jsou dezény. Většinou je k dostání ve vzorech a barvách, které se mi moc nelíbí. Mám ráda styl anglického venkova. Kostky a proužky. Působí útulně a tak trochu romanticky. A právě tyhle vzory flanelovému povlečení nejvíc sluší. Jestli se to tak dá nazvat.

Ale i v tom jsem měla štěstí. Nedávno jsem konečně objevila kárované. Měli ho v několika barevných kombinacích, tak jsem si pro jistotu vzala všechny a jsem navýsost spokojená. Flanel a kostka přece patří k sobě.

A ještě jednu nespornou výhodu flanelového povlečení musím zmínit. Velmi dobře se udržuje. Když ho po vyprání pěkně vyhladíte, nemusíte ho vůbec žehlit.

Reklama