Denně přicházíme do styku s různými viry, v práci, v dopravních prostředcích, děti ve školách a školkách. Choroboplodným zárodkům se zkrátka vyhnout nedá, nacházejí se zejména v ovzduší a dýchat opravdu musíme. Nemusíme propadat panice, dobře fungující a silný imunitní systém by nás měl před nimi spolehlivě ochránit.

V chladném počasí však dává zabrat každému z nás a imunita slábne. V zimním období bychom si obzvlášť měli zajistit mimo jiné doplňování vitamínů, které naše imunita potřebuje ke správnému fungování.

žena

Vitamín C je diamant mezi vitamíny, je to velmi účinný antioxidant. Jde o výborný „dobíječ“ imunitního systému a jeho užívání by v těchto zimních měsících mělo být samozřejmostí. Proč vlastně vitamín C naše tělo potřebuje? Zajistí nám nejen správnou funkci imunitního systému, ale je důležitý i pro pevnou stěnu cév. Tělo jej potřebuje i pro dostatečnou tvorbu kolagenu, jako podmínku dobře fungujícího vaziva, kostí a zubů. Jeho předností je v tomto období také předcházení únavy a vyčerpání.

Přirozeným zdrojem vitamínu C jsou potraviny rostlinného původu, tedy zelenina a ovoce. Skvělým zdrojem vitamínu C je také rakytník řešetlákový, citrusové ovoce, rybíz, šípky, zelí, kapusta, rajčata a další druhy ovoce a zeleniny – zejména v surovém stavu. Pokud jde o zmíněný rakytník řešetlákový, jeho plody mají velmi vysoký obsah vitamínu C. Možná právě proto je nazýván citroníkem severu. Obsahuje až desetkrát více vitamínu C než pomeranč. Rakytník podporuje imunitní, kardiovaskulární i trávicí systém a přispívá k zachování zdravého stavu Vitamin C + rakytníkkůže a sliznic. Právě sliznice jsou alfou a omegou pro naši imunitu, protože brání pronikání škodlivin do organismu a plní funkci obranného štítu proti nemocem.

Společnost Noventis speciálně vyvinula výživový doplněk Vitamin C + rakytník. Obsah těchto látek příznivě ovlivňuje imunitní systém a zároveň může podpořit i kardiovaskulární a trávicí systém. Jedno balení doplňku stravy Vitamin C + rakytník představuje 40 denní kúru pro vaši imunitu a jedna tableta obsahuje denní doporučenou dávku vitamínu C. Tento produkt je jediný svého druhu na trhu. Ve formě potahovaných tablet jej zakoupíte v balení 40 tablet za 89 Kč.

Více na www.noventis.cz.

Reklama