philipsObdobí zimy a začátku jara nás díky nízkým venkovním teplotám nutí více času trávit v  prostředí domova. Zároveň se také jedná i o vrcholné období chřipek a nachlazení. Proto bychom se měli snažit již tak dost zkoušené dýchací cesty šetřit a pobyt ve vytopených místnostech se suchým vzduchem jim alespoň usnadnit omezením přitomnosti prachu a dalších nečistot. Úklid většinu z nás příliš nebaví, o to více chceme mít uklizeno rychle a ne každé místo při vysávání přejíždět několikrát, což se bohužel s postupným plněním sáčku již nedaří. Společnost Philips přichází v březnu na český trh s dvěma novými modely sáčkových vysavačů Philips PerformerPro FC9190 v černé barvě a FC9186 v červeno-černé barevné kombinaci.  Ty s výkonným motorem a speciálně tvarovanou prachovou komorou udržují neustále silné proudění vzduchu pro zachování maximální sací síly bez ohledu na zaplnění sáčku.

Jedinečná prachová komora

philipsJedním z nejdůležitějších parametrů u vysavačů je sací výkon. Jeho úroveň je však ovlivněna možností volného proudění vzduchu, na níž má během používání výrazný vliv i plnost prachového sáčku. Nové vysavače Philips PerformerPro FC9190 a FC9186 disponují speciálně tvarovanou prachovou komorou, která maximálně urychluje proudění vzduchu. Prachový sáček se zde otevírá rovnoměrně a v kombinaci s výkonným motorem tak získáváte nejvyšší sací výkon, i když se sáček již plní. Jeho kapacita je v tomto případě až pět litrů a o stavu naplnění informuje indikátor.

Nový PerformerPro FC9190 s příkonem 2 200 W a max. sacím výkonem 500 W je vybaven těsněním HEPA AirSeal s filtrem HEPA 12. Součástí vysavače je Hubice 3v1TriActive+, která zajišťuje trojnásobně vyšší výkonnost při vysávání. Hubice má inovovaný tvar poskytující mimo jiné ještě lepší přilnavost k podlaze. Sací hubice je navíc s vysavačem propojena speciálním dvojitým kloubem umožňujícím neustálý kontakt s podlahou, čímž opět nedochází ke snižování sacího výkonu během vysávání. Postranní kartáčky umožňují vyčištění nejen rohů a ohybů, ale také úzkých škvír, okrajů stěnových lišt a okolí nohou nábytku. Velký sací otvor v přední části hubice pohltí velké nečistoty bez nutnosti jejího zvedání. Součástí příslušenství je i štěrbinový nástavec, malá hubice a kartáč 2 v 1.

philipsNový PerformerPro FC9186 s příkonem 2 000 W a max. sacím výkonem 450 W je vybaven HEPA filtrem. Součástí vysavače je Hubice TriActive, která poskytuje 3 čisticí funkce jedním tahem. Připojení hadice 360Flex přináší velmi snadné manévrování, přičemž akční rádius je 9 metrů. Součástí příslušenství je i hubice na parkety, štěrbinový nástavec a malá hubice.

Nové vysavače Philips PerformerPro je možné od března 2013 zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči. Jejich orientační maloobchodní ceny jsou 4 499 Kč (FC9190) a 4 199 Kč (FC9186).

Reklama