naše čtenářka s nickem Maryene. Jak se jí stal osudným spěch a snaha stihnout co nejvíc věcí v krátkém čase? Přečtěte si neuvěřitelnou příhoda jako stvořenou pro televizní Bakaláře

Hezký den na ženě-in.

Moje babička byla vždy neuvěřitelně upravená a nikdy se snad nedokázala umazat. Když vařila, dávala si bílou nebo jinou světlou zástěru, ale po skončení vaření na ni neměla ani skvrnku. Už oblékání zástěry byl obřad. Měla ji nažehlenou, naškrobenou. Když ji na sebe oblékla, ještě ji uhladila rukama. Já se dokážu u vaření neuvěřitelně pocákat a ušpinit, zástěru přesto pravidleně nepoužívám. Také moje maminka si na vaření dávala zástěru. 

Ve škole, kde jsem učila, jsem měla zrovna volnou hodinu a protože jsem to domů měla jenom skok, rozhodla jsem si zanést domů nákup. Ráno jsem každý den musela vyběhnout už před sedmou, abych rozdělila děti do jeslí, do školky a do školy a občas jsem nestihla dát vše v kuchyni do pořádku.

Je až neuvěřitelné, co dokáže žena stihnout za jednu hodinu. Nejenom že jsem doběhla domů a uklidila co bylo třeba, ale napadlo mě, že stihnu předchystat i něco k večeři do ledničky. Na převlékání mi nezbyl čas, jenom jsem shodila sukni a oblékla malinkatou zástěrku. Zanedlouho mě pohled na hodinky upozornil, že je akorát tak čas, chytit kabát a utíkat zpátky do školy. Zástěru jsem si zapomněla sundat, sukně zůstala naopak doma na křesle. Ani jsem  jsem si ve škole nemusela odložit kabát, abych vzbudila všeobecný údiv. Byl to totiž spíš jen kabátek nebo sako. Při představě, jak jsem jen tak v zástěře téměř s holým zadkem běžela po ulici, mně bylo hodně stydno.

Zbytek dne jsem nakonec doučila ve sportovním. Od té doby jsem na zástěru na dlouhý čas zanevřela. Přesto je to dobrý vynález, říkám si, když se mi při vaření podaří udělat na oblečení skrvna, na kterou nezaberou ani super prášky z reklamy.

Maryene

Milá Maryene, to je moc pěkná příhoda a děkuji za ní. Abych se přiznala, něco podobného jsem tady dnes čekala

Text nebyl redakčně upraven

V čem vaříte, milé ženy-in?

  • Záleží vám na tom, jak při vaření vypadáte, nebo to vůbec neřešíte?
  • Nosíte zástěru? Kolik jich doma máte?
  • K čemu jinému ji používáte, než k ochraně oblečení?
  • Utíráte si do ní ruce, slzy svému plačícímu batoleti, nebo si ji střežíte, aby byla dokonale čistá.
  • Máte nějakou příhodu? Už vám zástěra třeba chytla?
  • Nosíte jiné oblečení, ve kterém se v kuchyni cítíte dobře?
  • Máte nějaké vzpomínky na zástěry svých maminek, nebo babiček?
  • Že zástěru nepoužíváte a máte ji spíš za přežitek? Vaříte bez ní?
  • I vy nám můžete napsat, v čem se nejlépe cítíte v kuchyni.
  • Vaří váš partner? Používá zástěru? Jakou?

Na vaše příspěvky a fotky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama