Jsem v něm tlustá, pletenina přidává kila, sluší jen hodně hubeným, a tak dále...
Taková je bohužel většina reakcí, když přijde řeč na úplety. A je to velká škoda, protože pletenina začíná být nejen módní, ale v těchto dnech i náramně praktická. K podzimu se přece hodí, ne? Nač se už teď pařit v kabátech? Těch se nataháme dost.

Tyto krásné podzimní dny jsou přímo stvořené pro elegantní změnu. Zkusme obléknout místo saka, trenčkotu nebo bundy třeba pletený kardigan.
Že rána už jsou chladná a úplet profoukne? Žádný problém, přehoďte přes něj pléd nebo se omotejte velkou šálou.
A že vám odpoledne bude horko? Ale kdepak. Nechte ho rozepnutý volně povlávat okolo těla a šálu hoďte do tašky nebo přes tašku.

Tak to dělám já. Ne, nemám patent na rozum, jen se s vámi chci podělit o docela dobrý tip.Tento týden jsem si totiž koupila úžasný úpletový kabátek s volánkovým lemem a jsem z něj úplně na větvi. Ten jsem tam nemohla nechat. Stál doslova pár korun (o to větší radost udělal), hodí se mi takřka ke všemu a cítím se v něm skvěle. Když je zima, sepnu ho po straně smaltovanou broží, na hlavu narazím baret, omotám se šálou a vyrazím.
Vůbec v něm nevypadám jako vypasený mrož. A jestli máte na jazyku argument, že jsem drobná, tak musím oponovat. Slušel i Marii, a to není zrovna drobeček.Chce to jen vybrat správný střih a držet se jednoho důležitého pravidla: Úplet potřebuje volnost. Jeho pružnost sice svádí k tomu, abychom ho přitáhli k tělu, ale to děláme chybu. Pak i na postavě jako proutek vynikne každý faldík.Co se všechno z úpletu nosí?
Snad všechno, ale nejmódnější jsou právě úpletové kabáty a šaty.
Z hrubých a hodně strukturovaných pletenin pak vyniknou doplňky jako čepice (nejlépe s kšiltem), šály, různé přehozy a ponča, ale třeba i tašky.

Tak co, přesvědčila jsem vás?
Vezmete úplety na milost?
Co z pletenin nosíte?
Sama pletete, háčkujte?

Čtěte také:
Ruční pleteniny
V tomhle určitě nebudete jako cibule

Reklama