Podle čtenářky Hanuly nám příroda vrací to, jak se k ní chováme. Hanula také vzpomíná na dětství, kdy si hrála v iglú, léčí rýmu a brzy se chystá do teplých krajů.

Souhlasím s Vámi, milá Hanulo, k přírodě se často nechováme hezky... Snad ještě letos nějaký sníh napadne, i když Vy si budete užívat teplíčka někde na jihu. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Zíma je veliká - tak na text této písně letos můžeme zapomenout... Koukám z okna, sluníčko svítí a má být 11 stupňů - no kde to jsme?

Příroda se opravdu zbláznila. Sleduji zprávy a vidím ve světě ty kalamity. Přírodo, přírodo - pěkně nám vracíš to, jak s tebou macešsky zacházíme.

Jsem pro Ladovskou zimu (to mi připomnělo - musím zajít svému oblíbenci panu Ladovi zapálit svíčku na Olšany. Asi mi to nebudete věřit, ale já kolikrát zakufruju a ten jeho hrob vůbec nenajdu. Ach ju - musím jít hlavním vchodem a pak se možná trefím.)

Jsem asi stará a nostalgická - jó za mých dětských let bývala opravdová zima.

Na Velkém kopci se lyžovalo a sáňkovalo, byla tam i pěkná klouzačka.

Teď když zavítám do svého rodného města a obcházím ta svá místečka - Velký kopec není vůbec velký, je to jen takový malý kopeček - nezdá se vám, že se vše tak nějak zmenšuje?

Bývaly jsme děti ulice a zrovna o vánocích (je to pár dnů a už je to vloni...) jsem s bráchou vzpomínala na tu naši zimu - mezi baráky kluziště a iglú postavené ze sněhu, polité vodou - tam jsme se cítili jak praví Eskymáci. To pro nás dělali naši tátové. To není pravda - vyvrací mi mé vzpomínky brácha - to jsme dělali my kluci... nevím už, kde je pravda, ale bylo to nádherné. Na večerní volání našich maminek, pojďte domů, jsme odpovídaly - mami, ještě chvilinku...

A dnes? Jsem ráda, že se utahaná s nákupy dostanu domů, padnu na sedačku - do ruky hrnek s čajem nebo lépe se svařákem a relaxuji.

Jsem pořád nachlazená a nemůžu se toho zbavit.

Tak já na tu letošní zimu nezimu kašlu a v únoru mizím do teplých krajů - snad už se té rýmy zbavím...

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaNapište mi, těším se na vaše příspěvky. Jednu z vás samozřejmě tradičně odměním, tentokrát to bude balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ZIMA. Předem děkuju!

cajcaj

Reklama