Chtělo by se napsat: Není svetr jako svetr. Návrat tohoto hřejivého kousku do našich šatníků je opravdu impozantní. Svetry v současném podání si v ničem nezadají s kabáty nebo s šaty.

n

Možná se ptáte, o jakém návratu tady vlastně píšu, když svetry z našich šatníků nikdy nevymizely? Budete mít pravdu, ale zase musíte uznat, že poněkud ustoupily do pozadí. Zvláště ty ručně pletené a mohutné uvolnily své místo jemným svetříkům, které se nijak zvlášť neprosazovaly a plnily jen funkci další příjemné vrstvičky, která by nám neměla přidat ani centimetr na objemu.

Tentokrát se dostaly do popředí obrovské „svetro-kabáty“ a „svetro-šaty“, které vypadají velmi impozantně. Upoutají nejen zajímavými střihy, výraznými strukturami, ale i neobvyklými materiály. Od éterických, takřka průhledných pletenin přes mohutné a plastické vzory. Nepřehlédnutelné jsou i praktické detaily jako kapuce, kapsy, asymetrické délky, či netopýří rukávy.

Za povšimnutí stojí i barevnost, která tíhne spíš k neutrálních odstínům, a nechává tak vyniknout původní podstatě materiálu. Nejoblíbenější jsou odstíny přírodní ovčí vlny, barva velbloudí srsti, různé variace teplých odstínů šedé, až po nejtemnější antracitovou. Na své si přijdou i kombinace těchto barev v podobě melírů.

Možná se vám zdá, že tyto svetry nejsou nic pro vás. Že z vás udělají neforemného medvěda, ale když se podíváte pozorně, zjistíte, že některé kousky jsou natolik ležérní, že si je může dovolit žena jakékoliv postavy. Zvláště delší modely, které nosíme volně rozevláté, nám dokážou zakrýt třeba široké boky

Podívejte se do fotogalerie a vybírejte

Foto: facebook Pinterest

Čtěte také:

Reklama