Dostala jste novou dobře placenou práci v kanceláři. Pracovní pohovor dopadl skvěle, protože jste se řídila našimi radami, jak se na něj připravit. Jak se obléknout na pracovní pohovor Už se pomalu zabydlujete, ale něco vám tady nehraje. Šéf vás trochu podceňuje, kolegové vás neberou moc vážně a kolegyně se při vašem příchodu potutelně usmívají nebo ještě lépe, cosi si mezi sebou špitají. Něco děláte špatně, ale nikdo vám to neřekne. Zamyslete se nad tím, jak se oblékáte, co když právě váš oděv prozrazuje víc, než byste si sama přála?

Co byste měla nosit, už přibližně víte, ale možná vám uniká, čeho byste se měla rozhodně vyvarovat, pokud nechcete působit lacině, vulgárně, směšně, prostě nepatřičně.

Velké výstřihy

ne praceMožná jste pyšná na svoje dmoucí se ňadra, možná vám lichotí, když vám ženy závidí a muži se zálibně koukají do sexy žlábku. Ano, ale věřte, že to není zrovna vkusné, a už vůbec ne profesionální. Klient by neměl být ničím rozptylován a při kontaktu s vámi by se měl zaměřit především na váš obličej, nikoliv vnady.

Šortky

ne praceI když je venku vedro k padnutí a v kanceláři nemáte klimatizaci, to vás neomlouvá, abyste přišla do práce v šortkách. Ani v případě, že byste k nim měla punčochy a klasické lodičky.

Legíny

ne praceAni se sukní, ani se šaty, ani s dlouhou tunikou. Prostě nikdy. Legíny působí velmi neseriózně a lacině.

Minisukně

ne praceNechte doma ve skříni, byť byste byla na pracovišti nejmladší a měla nejkrásnější nohy. Délka sukně vhodná do kanceláře je maximálně dlaň nad kolena. Ale pozor na to, kolik kůže se odhalí, když se posadíte.

Harémové kalhoty

Jsou sice velmi módní, nic neodkrývají, jsou zdánlivě cudné, ale do zaměstnání je nenoste. Jsou příliš výstřední a vzbuzují nežádoucí pozornost.

Crocsy

ne praceStačí, že si z nás cizinci dělají legraci, že v Crocsech chodíme masově po ulici. Přijít v nich do kanceláře už hraničí s drzostí. Přestože nepopírám jejich pohodlí, hygieničnost a lehkost, svým způsobem i roztomilost, je to bota do zaměstnání naprosto nepřípustná. Navíc vzbuzuje dojem, že jejich nositel je uvolněný, pohodář, který má rád lehárko, a takovou vizitku nemůžete v práci potřebovat. Stejný dojem uděláte, když přijdete v žabkách.

Šperky na nohách

ne praceRůzné řetízky a ozdobné kroužky na prstech na nohou, byť schované pod punčochou, jsou do kanceláře nevhodné.

Trička s potiskem

ne praceTrička jako taková jsou diskutabilní obecně. Připouští se klasické polo triko nebo pevné kvalitní a značkové tričko s malým kulatým výstřihem. Nebo myslíte, že budete působit seriózně, když mu dáte podepsat smlouvu v tričku se Snoopym nebo nápisem „Everyone Loves an Italian Girl“?

Příliš těsné kalhoty

ne praceExistuje taková posměšná anekdota:
„Slečno, není váš rozkrok moc hladový?“
„Proč?“
„Protože pojídá vaše kalhoty.“
Nechcete, aby se povídalo o vás, že? Zaříznuté gatě, které prozradí rozsah vaší celulitidy, tvar kalhotek, natož vašich intimních partií, jsou opravdu nechutné.

Vykukující ramínka od podprsenky

ne praceO špatně padnoucím prádle jsme toho na našich stránkách napsali už poměrně dost. Ale k trapasu úplně postačí vykukující nebo neustále padající ramínko od podprsenky. Nejen že to je neestetické, ale i velmi obtěžující.

Flitry a blýskavé materiály

ne pracePokud nechcete působit jako dáma ze střelnice nebo šantánová tanečnice, nechte si flitry na soukromý večírek mimo firmu. V kanceláři v nich budete působit směšně a nepatřičně.

Přidala byste ještě nějaký oděvní trapas, který podle vašeho názoru nepatří do kanceláře? Nosíte vy něco z výše jmenovaných úletů? Máte v zaměstnání předepsané zásady oblékání?