Jak asi tušíte, název této látky je odvozen od anglického města Manchester, kde se údajně vyráběl koncem 18. století první stříhaný samet. Kolébka této tkaniny je ale v egyptském městě Al-Fustat, protože tam se začal vyrábět již ve 2. století před n. l. ze lněné osnovy a hrubého bavlněného útku a chvíli mu trvalo, než doputoval do Evropy. Stejně jako denim byl využíván pro pracovní oděvy a tato vlastnost – velká výdrž - mu zůstala dodnes.

image.jpg
Foto: Shutterstock

Dnes se naprostá většina manšestrových tkanin vyrábí v Asii. Jedním z posledních výrobců v Evropě je varnsdorfská Velveta.

Vybrat si můžete široké i tenoučké řádkování této látky s nízkým vlasem. Ty širší vás budou ale hřát více, ty tenčí budou naopak téměř celoroční záležitostí. Tak schválně, kolik kousků manšestru máte ve svém šatníku? 

obrazek.jpg
Foto se svolením firem: s. Oliver manšestrová halenka s rýšky, 839 Kč, (s.Oliver), H&M cropped košilová bunda, 899 Kč, (H&M), AMERICAN EAGLE bunda, 1081 Kč, (Modivo), Kaffe košilové šaty ‚Aeva’, 1 730 Kč (About You), s. Oliver cuottes kalhoty, 1 009 Kč (s. Oliver), Manšestrová sukně, 599 Kč (Tchibo), LEVI’S Taška přes rameno, 1 249 Kč (Abou You)

Zdroj informací: Wikipedia, Velveta