Cvičitelku Hanku Kynychovou vídáme ve Snídani s Novou, kterak se snaží národu vylepšit tělesné tvary. Bývalá reprezentantka České republiky v aerobiku má nádhernou postavu, hezký obličejík a příjemný hlas. Věřte, že nejinak působí i při osobním setkání. Jako byste ji znali odjakživa.

 

Máte fyzicky dost náročné povolání. Do kolika let myslíte, že se dá dělat?
Moje povolání mě baví, a to mi dodává energii. Cvičitelkou můžu být až do důchodu, jen budu zřejmě muset cvičení přizpůsobit věku. Třeba Helena Jarkovská, průkopnice aerobiku u nás, cvičí několik hodin týdně, a to je jí přes šedesát.

Poznávají vás chodci na ulici?

Čím dál častěji. Ale třeba na sjezdovce, kam jezdím pravidelně, ze mě není nikdo „vydřenej“. Taky přijdou lidi a řeknou: „V televizi jste hezčí.“ Jejich upřímnost je šokující, ale skvělá. Drží mě nohama na zemi.

 

Funguje váš obličej třeba na policisty?

To víte, že funguje. Snažím se prohřešky nedělat, ale když náhodou něco provedu, přiznám se. Páni policisté jsou na mě hodní, ale vždycky mi nějakou tu pokutičku dají. Díky jejich pruzení jezdím připoutaná a přes obce čtyřicítkou.

 

Každé ráno vás můžeme vidět na Nově. Plánujete ještě něco rozsáhlejšího pro televizi?

V současné době spolupracuji s Rádiem Kiss 98, kde mám pravidelnou rubriku o životním stylu „Mužům vstup zakázán“. Teď jsme vyjeli s novým projektem Hubněte s námi. Je to šestitýdenní program, během kterého s námi posluchačky štíhlí. Přihlásilo se přes čtyři sta žen a mě to hrozně baví.

 

Narazila jsem na několik vašich inzerátů.

Kromě cvičení pro ženy, které jsou z Prahy a mohou si zajít kdykoliv do fitnessu zacvičit, jsem chtěla udělat i něco pro mimopražské. A tak jsem natočila videokazety a DVD s názvem „hejbejse“. Na každém je posilovací a protahovací trénink, ale vždy jiná sestava. To proto, aby se jeden trénink neokoukal.

 

Kolik stojí hodina vašeho času jako osobní trenérky?

Hodina se mnou stojí 300 korun. Při první konzultaci řeknu ženám, že si klidně můžou našetřit na čtyři tréninky, naučit se co nejvíc ode mě a pak už můžou chodit samy. Někdo si zvolí tuto možnost, někdo mě chce pořád vedle sebe, protože o sobě ví, že by sám odvedl poloviční práci.

 

Jaké jsou výhody individuálně zaměřené hodiny před skupinovým aerobikem?

Individuální hodina je lepší pro ženy, které nechtějí do skupinového davu nebo se chtějí naučit cvičit na strojích. A někdy mě prostě ženy chtějí mít samy pro sebe. Jen si povídáme a přitom cvičíme.

 

O čem, jestli můžu být zvědavá?

Meleme o životě a jídle.

 

Jakou chybu dělají ženy nejčastěji ve stravování?

Každá druhá má v hlavě, že nesmí jíst,  jinak z ní bude koule. Zrovna včera jsem měla lekci od 18-19 hodin a na konci jsem se zeptala: „Copak si dáte k večeři, až přijdete domů? Ze 32 žen jen 2 večeři, ostatní už nejedí nic. Přitom je to škoda. Zeleninový salát s kuřecím masem nebo krůtí steak či rybu si můžete dát, aniž by vaše linie utrpěla.

 

Teď vás můžeme vidět i v reklamě na spodní prádlo. Nějak mi to k vám nejde.

Šlo o SPORTOVNÍ spodní prádlo. No a přitom jsem udělala i pár fotek slušivých podprsenek a ty si nakonec klient vybral. Brala jsem to a beru jako práci, která vyžadovala pevnou a vysportovanou postavu. Zatím ji ještě mám a doufám, že ještě pár let mít budu. Tak proč focení nevzít? Kdybych nafotila trička nebo ponožky, tak by to nikoho nenapadlo řešit.

 

Jste stydlivá?

Když dělám práci, se kterou nejsem úplně ztotožněná, tak se stydím. Do ničeho, co mi nedělá radost, nejdu. Také se necítím dobře ve společnosti lidí, které neznám. To jsem celá nesvá.

 

Máte recept na rodinnou pohodu?

Nejsem úplně ten typ ženy, která vaří, peče a je neustále doma k dispozici rodině. Ale ráda zatopím v krbu, vezmu si Filipa i manžela k sobě a povídáme si a koukáme do ohně.

 

Říká se, že máme nějaký ideál, ale vezmeme si jeho pravý opak. Stalo se to i vám?

Vždycky se mi líbili černovlasí, vysocí chlapi, kteří sportovali. Přesto jsem si „na zkoušku“ na dva roky vzala úplně jiného. Vysoký sice byl, ale nesportoval, ale hlavně byl blonďák. Dnes mám muže přesně, jak jsem si vysnila. Je sice o sedm let starší, ale ty mužský mají jednu neskutečnou vlastnost – věk jim sluší. A mně se líbí pořád víc.

 

Co nejdůležitějšího jste se zatím o mužích naučila?

Muž nemá rád, když mu žena dává najevo, že ho nepotřebuje a že je nad ním. Přiznám se, že mám klasického muže, který někdy nepřemýšlí tak rychle, jak bych potřebovala. Ale vždycky, když potřebuju poradit s nějakou prkotinou (pro mě zásadní a neřešitelnou), tak jeho odpověď a rada má vždycky mužskou jednoduchost a stručnost. Proto dávám svému muži najevo, co cítím, a když mám chuť, tak mu i po dvanácti letech manželství řeknu, že ho mám ráda a že jsem ráda, že se o něj můžu opřít.

 

Čím vás chlap dokáže opravdu vytočit?

Mám ráda srovnané a vyrovnané muže. Když vidím muže, který si hraje na něco, co není a neumí, tak je mi za něj trapně. Třeba když si hraje na podnikatele a huláká na celou restauraci, kolik investoval peněz do koupě čehosi. Otravuje mě neomalenost a jistota mužů, kteří si myslí, že za peníze se mohou bavit, s kým chtějí.

 

Čím jste chtěla být jako malá?

Učitelkou. Jenže jsem měla čtyřky, takže sama uznáte, že na pedagogickou by mě nevzali ani omylem. Naštěstí mi na učňáku došlo, že se asi opravdu budu muset učit. No a nakonec jsem si dálkově udělala druhou maturitu právě na pedagogické škole.

 

Máte syna Filípka. Ten ví, čím bude?

Filip má naprosto jasno, co bude dělat. Od té doby, co začal mluvit, chce být bagristou.

 

Plánujete ještě další dítě?

Dlouho jsem necítila potřebu mít děti, ale teď bych si dokázala představit i další dvě. Doma vážně mluvíme i před Filípkem o tom, že bude mít sourozence. Doufám, že k nám příroda bude nakloněná.

 

Chtěla byste holčičku nebo ještě jednoho chlapečka?

Moc bych si přála ještě jednoho syna a pak třeba ještě holku. Prostě doma cítíme, že ve třech je nám smutno a je tam místo pro někoho dalšího.

       
Reklama