„Petr má opravdu hodně dobrý plat a také má peníze z pronájmu dvou bytů. V pohodě nás uživí, takže jsme se dohodli, že se do práce nevrátím a budu se starat o náš velký dům, zahradu a celkově o domácnost. Navíc se snažíme o druhé dítě, takže by návrat do zaměstnání možná ani neměl cenu. Manžel toto řešení dokonce sám navrhl, prý mu vyhovuje, když má po příchodu z práce naklizeno a nachystanou večeři. Mě moje předchozí práce ani moc nebavila, takže jsem souhlasila,“ uvádí Jitka.

lag.jpg
Foto: Shutterstock

Přestože doma panuje docela idylka a Petr si tento model fungování pochvaluje, před přáteli a dalšími lidmi se chová úplně opačně. Svou manželku zesměšňuje a před druhými shazuje.

„Občas musíme na večeři s jeho obchodními partnery apod. Zatímco doma je Petr milionový, na těchto akcích se chová úplně jinak. Když se snažím zapojit do hovoru, klidně mě shodí větou, že manželka je v domácnosti, ona tomu nerozumí, nemá přehled apod. To samé dělá i před přáteli. Když k němu zajdou na pánskou jízdu, představuje si, že tam budu od toho, abych jim přichystala pohoštění a potom si zalezla do jiné části domu a raději nevystrčila nos,“ popisuje Jitka.

Zatímco v soukromí je Petr podle Jitky velmi kontaktní a mazlící, před ostatními ji nevezme za ruku, nepohladí a zkrátka se k ní vůbec nechová jako k ženě, kterou miluje. Když se ho Jitka snaží dotknout sama, většinou se jí vykroutí.

„Když se ho ptám, jestli se za mě stydí nebo co se děje, tvrdí, že jsem paranoidní a moc ho pozoruju. Prý nemusíme naši lásku každému prezentovat a je normální, že se ke mně na veřejnosti chová jinak než v soukromí. Mě to ale mrzí, přijdu si potom jaké méněcenná nicka, která je akorát na obtíž,“ uzavírá žena.

Čtěte také:

Reklama