Jste z Prahy nebo se o tomto víkendu do hlavního města chystáte? Pak mám pro vás návrh! Je jen nutné splnit jednu podmínku - sobotu 17. června večer si nechte volnou.

Zajímavá akce totiž začíná v sobotu v 19 hodin a končí jednu hodinu po půlnoci a vy máte možnost navštívit pražská muzea, galerie a kulturní památky. Zúčastněte se třetího ročníku Pražské muzejní noci a využijte možnosti, že jediný den v roce muzea v noci nespí!

Letadla v Kbelích letos premiérově

Pražské muzejní noci se letos účastní 21 institucí a celkem 43 objektů, přičemž celá řada z nich prezentuje nové objekty či expozice. V sobotu bude mít poprvé otevřeno Letecké muzeum v Praze Kbelích, Letohrádek královny Anny nebo Pedagogické muzeum J. A. Komenského v Praze.

Stejně jako v minulých ročnících můžete navštívit například Lobkovický palác, zámek Zbraslav, Židovské muzeum nebo Muzeum městské hromadné dopravy.

Seznam všech institucí najdete TADY.

Vstup do všech objektů podílejících se na muzejní noci je zdarma, s výjimkou Muzea hlavního města Prahy, Galerie hlavního města Prahy, Národní kulturní památky Vyšehrad a Pražské informační služby, kde se platí symbolické vstupné (1 Kč nebo 10 Kč).

Historicky první akce tohoto typu na území České republiky se uskutečnila 5. června 2004. Počet návštěvníků první Pražské muzejní noci byl padesát tisíc vstupů.
Druhý ročník se konal 4. června 2005 a počet vstupů vzrostl na 120 000. Pražskou muzejní noci zároveň vyvrcholil Festival muzejních nocí 2005, organizovaný Asociací muzeí a galerií České republiky, který v nočních hodinách zdarma zpřístupnil kolem 130 objektů na více než 70 místech celé republiky pro návštěvníky. 

Pokud máte pocit, že nelze vzhledem ke komplikované pražské dopravě, stihnout objet více než tři památky, tak i na to pořadatelé mysleli. Jako již tradičně bude během celé noci zdarma zajištěna doprava speciálními autobusovými linkami. Centrální přestupní bod bude na Palachově náměstí a návštěvníci mají možnost obdržet informační brožurky s mapou jednotlivých tras.

Přehled linek ZDE.

Dvouhodinová světelná show na Vítkově

Jedním z vyvrcholení Pražské muzejní noci 2006 bude slavnostní nasvícení Národního památníku na Vítkově, které bude mít podobu dvouhodinové světelné show s pyrotechnickými efekty, projekcí a hudebním doprovodem (od 22 do 24 hodin).

Světelně-pyrotechnická show bude viditelná z celé Prahy a jejím cílem bude propagovat probíhající Pražskou muzejní noc 2006 a zároveň upozornit veřejnost na samotný objekt Památníku na Vítkově, národní kulturní památku spravovanou Národním muzeem v Praze.

Součástí Pražské muzejní noci bude i řada doprovodných akcí.

Zajímalo by mě, zda jste se některého z loňských ročníků zúčastnila? 
Chystáte se letos? Jaký program máte na sobotní večer?  

Zdroj: internetové stránky Pražské muzejní noci 2006

Reklama