uk1.jpg

Letos proběhne již čtvrtý ročník této největší dobrovolnické akce na světě a PENNY u toho nebude chybět. K ochraně prostředí totiž přistupuje dlouhodobě zodpovědně. „Máme téměř 400 prodejen a 5 logistických center. Jsme doslova po celé zemi a všude, kde působíme, chceme být dobrým a odpovědným sousedem. Podporujeme místní komunity a chceme, abychom všichni společně žili v lepším a čistším světě. Přirozeně tedy už dlouhodobě podporujeme tento projekt, který přispívá nejen k čistšímu prostředí, ale také lidi sdružuje. V průběhu podzimu pak v návaznosti na úklid přírody budeme ve spolupráci s nadací Partnerství vysazovat na řadě míst České republiky stromy,“ říká Tomáš Kubík, manažer komunikace a tiskový mluvčí PENNY.

Během letošního roku v České republice proběhlo pod hlavičkou Ukliďme Česko už na 1 800 úklidů, do kterých se zapojilo přes 40 tisíc dobrovolníků. Jarní vlnu úklidu ovšem negativně ovlivnila pandemie. „Máme radost, že aktuální situace dovoluje uspořádat podzimní úklidové akce již v klasickém formátu, kdy se dobrovolníci budou moci setkávat a uklízet společně. V minulém roce a letos na jaře probíhaly úklidy převážně formou zřizování tzv. pytlomatů a dobrovolníci tak uklízeli jednotlivě nebo v rodinných týmech. Pro účastníky podzimní části pak máme i tentokrát připravené foto a video soutěže,“ sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.

uk2.jpg

Zapojit se do celosvětového úklidu a přiložit ruku k dílu je velmi jednoduché. Stačí jen přijít a pomoci s úklidem, organizátoři pro vás budou mít připravení potřebné pomůcky, jako jsou pytle a rukavice. Mapa úklidů je k dispozici na uklidmecesko.cz/map/

Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se do úklidů po celém světě zapojilo celkem 50 miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo z přírody odstranit na 280 tisíc tun odpadů. Příroda si tedy alespoň částečně odddechla. 
 6141e69a0a8b5obrazek.png

Reklama