Čtenářka s nickem setury s odložením zimních věcí neváhala a přivolává jaro. Přidává moc pěknou příhodu, jak si výhodně koupila jarní bundu a když v ní vyrazila do ZOO...to nebudu přece prozrazovat, přečtěte si raději originál

Přeji hezký den

Už to vypadalo, že zima na nás zapomněla a přehoupneme se rovnou do teploučka. Sem tam byla k vidění včelka a tak. Probrala jsem skříň a začala si chystat lehčí oblečení. Za chvíli je apríl a to mívá počasí velké výkyvy. Jednou je hic pak zase chladno a do toho prší.

V sobotu jsem uložila zimní věci a nechala jsem si v předsíni lehké paleto a jenom tenké šálky spíš na ozdobu než na zahřátí. Dneska ráno když jsem koukla ven, tak jsem byla v rozpacích, jak se počasí obrátilo. Modrá obloha se změnila v ošklivou šeď a sluníčko zmizelo docela.

Nasněžilo pár centimetrů sněhu a na jaro to zase nevypadá. Tak jsem znova vytáhla teplou bundu s kapucí a kozačky. Přitom jsem si myslela že dnes vyjdu v lodičkách a jarním kabátku. Kabátek raději kvalitní z dobrého materiálu, po nepříjemném trapasu už ani jiný nechci. 

Jednou jsem si pořídila nový jarní zelený kabátek, nebo spíš bundičku. Vypadala velice hezky a měla nepromokavou úpravu, zdála se tedy ideální do aprílového počasí. Její nákup byl vlastně takový úlet, v tržnici u vstřícného prodejce, jehož nejznámější věta je: „ja neumet šésky“ jsem výhodně nakoupila. Zajásala jsem při objevu tohoto super kousku, na chvíli mě sice zarazila titěrná velikost a prodejcova věta: „to dobry ty velka podyvej to natahneš,“ ale barva a střih se mi líbily, tak jsem zaplatila, on ji sroloval do igelitky a bylo nakoupeno. 

Bundu jsem si oblékla, když jsem jela s dcerkou do ZOO, aby poprvé uviděla zvířátka na vlastní očka. Hlavně jsme byly zvědavé na nová mláďátka a stihnout všechno byla docela honička. Počasí bylo jako na baterky, ale nenechaly jsme se odradit a prošly celou zahradu.

Nepromokavá úprava mojí bundy byla tak urputná, že sice zabránila vodě proniknout na tělo, ale také nedovolila tělu aby přirozeně dýchalo. Přestože jsem pod ní měla jenom tričko, tak jsem se cítila jako ve skleníku. 

Odpoledne chtěla dcerka do cukrárny na pohár a já si tam tu super bundu přehodila přes židli. Teď jsem viděla, co umí jedinečná speciální úprava udělat. Tričko kompletně zlité potem a přilepené na tělo, přičemž stačilo vcucnout zelenou barvu z bundy. Byla jsem batikovaná na tričku i na těle a nešlo to dolů. Vypadalo to jako maskáče cáknuté hořticí a navíc to štípalo.

Abych zmírnila to utrpení, zbodla jsem žloutkový řez a koňakovou špičku. Sladké je balzám na nervy a hned mi bylo líp. Při zpáteční cestě začalo pršet a bunda plnila svoji funkci dokonale, nepropustila ani kapku deště. Přesto jsem ji hned po prvním nošení nadobro odložila a nosím bundu obyčejnou a deštník, nechci totiž vypadat jako miss mokré tričko po 30 letech.

setury

Milá setuty, to je nevýhoda stánkového prodeje. Většinou nedostanete žádný doklad, abyste mohla uplatnit reklamaci a prodejci omlátila bundu o hlavu

Text nebyl redakčně upraven

Jak se oblékáte v těchto dnech, milé ženy-in?

  • „Oprášily“ jste zimní věci, nebo jste je už uložily k zimnímu spánku a raději si vezmete víc jarních vrstev?
  • Už jste si koupila něco jarního na sebe? Pochlubte se.
  • Jak se oblékáte do deště? Nosíte nepromokavé bundy, nebo raději deštníky? Kolik jich máte?
  • Už jste si koupila gumové holínky? S čím je nosíte?
  • Umíte v oblékání improvizovat, nebo vás počasí vždycky zaskočí? Máte nějakou příhodu s deštěm?
  • Co máte dnes na sobě?
  • Napište nám, jak prožíváte náhlé jarní ochlazení. Jste z toho otrávená, nebo vás ta změna těší?

Pod heslem jarní oblékání pište na adresu redakce@zena-in.cz

Já se budu těšit na vaše příspěvky a mám pro vás připraven tento úžasný balíček, který obsahuje:

  • potravinový doplňek pro krásná a zdravá prsa Decolen v hodnotě 600 Kč
  • 2x antiperspirant Rexona,
  • a lesk na rty Logona jako malý bonus.

v

Reklama