Na internetu najdete spoustu „receptů“, jak připravit dokonalý sliz. Některé však vůbec nefungují a jediné, čeho tím docílíte, je vypotřebování velkého množství tekutého lepidla. My jsme připravily tužší hmotu, ze které lze vyrábět dále třeba různé postavičky nebo ji můžete jen tak mačkat mezi prsty. Je to totiž velice uklidňující.


Na výrobu budete potřebovat: dvě nádoby, tekuté mýdlo, potravinářské barvivo, jedlou sodu, lepidlo, dlouhou lžičku a třpytky.

IMG-6968.jpgNejprve sodu rozmíchejte v horké vodě, aby se lépe rozpustila a nechte roztok vychladnout. Do vychladlé vody vmíchejte trošku potravinářské barvy. Do druhé nádobky (nakonec jsme se místo hezké odměrky, rozhodly použít starou sklenici), vymáčkněte tekuté lepidlo (Herkules nebo jiné).

5cee694650e04kolaz-jedna.jpg

Přidejte trochu mýdla, třpytky a za stálého míchání přilévejte sodu s barvivem. Při trošce trpělivosti vznikne pružná hmota. My jsme však chtěly, aby bylo z hmoty možné vyrobit další věci, a tak jsme přisypaly jedlou sodu ve formě prášku. Potom jsme celou hmotu vzaly do rukou a mačkaly ji nad umyvadlem, až vznikl téměř magický písek, který se krásně třpytil. Alchymie se povedla!

kolaz-dvejbo.jpgDěti výrobu takových hmot prostě zbožňují, takže je určitě na Den dětí potěšíte! Musíte uznat, že je to lepší, než den strávený na tabletu hraním her. Nepořádku zamezíte tak, že na takové téměř „chemické pokusy“ najdete vhodné místo.

IMG-6987.jpgZdroj: Karolína Waberová

Čtěte také:

Reklama