64ca562d99040obrazek.png
Foto: Se souhlasem Viktorie Valentiny Hanákové

Jak byste popsala svůj styl? 
To je velmi těžká otázka. Každý den je to jiné, ale mám moc ráda, když spolu věci ladí. Proto se mé outfity často drží nějakého tématu. Sice nevím, jak můj styl pojmenovat, ale rozhodně si myslím, že ho mám. To byl s prominutím malý vtip, ale v módě je důležité si věřit.

Jakou zpětnou vazbu dostáváte na své modely?
Co říct a nelhat. Většinou jsou ohlasy na mé modely negativní. Stačí se jen podívat na komentáře u mých nejsledovanějších videí a uvidíte, že kritika je opravdu silná. Mně to ale vůbec nevadí. Ubohé poznámky, narážky nebo vulgarismy mě nezastaví v tom, abych nosila, co chci. Pozitivní zpětná vazba je ale taky dost silná a vážím si každého, kdo mě podporuje.

Oblékáte se někdy jen pro video, nebo vždycky v daném modelu vyrazíte i ven?
V průběhu školního roku je to tak, že vstanu v 5:40, skočím před kameru a obleču se. V 6:50 jsem u dveří a vyrážím do školy. A ano, opravdu v tom outfitu, který jsem natočila. Maximálně jen přes den něco lehce změním, vyměním boty, které mi nejsou příjemné nebo si udělám jiný účes.

64ca5649bb5fdobrazek.png
Foto: Se souhlasem Viktorie Valentiny Hanákové

Je Česká republika na vaše extravagantní modely připravená? 
Snad ano. Rozhodně ale dost vnímám změnu, když jsem v zahraničí. Cítím se tam víc volná a lidé se na mě víc usmívají, v Česku většinou jen zírají s úšklebkem na tváři. V centru Prahy je to lepší, tam se cítím příjemně.

Jsou to jen pohledy s úšklebkem nebo někdy cizí lidé vaše modely i komentují?
Komentují. Jednou na mě pán v sedm ráno zařval, že vypadám úchylně. Já to ignorovala, stává se to. Na rameni jsem si jen upravila svoji kabelku z velkého plyšového psa a šla dál. 

A v čem jste na ulici vzbudila největší pozornost?
Když jsem si dala kolem krku státní poznávací značku.

64ca56e0c8ba2obrazek.png
Foto: Se souhlasem Viktorie Valentiny Hanákové

Cizí lidé jsou jedna věc, ale co na vaše oblékání říkají rodiče?
Podporují mě, což je pro mě neuvěřitelně důležité. Maminka se dokonce i snaží čas od času vycházet z komfortu a nosit věci, co jí doporučím. Samozřejmě se to co nejvíc snažím přizpůsobit jejímu stylu. Moje máma je pro mě největší oporou a jsem vděčná za to, že ji mám.

Je něco, čeho jste zpětně v oblékání litovala? 
Dřív pro mě bylo těžké ukazovat tělo, takže jsem v létě nosila navrstvené outfity až k prasknutí. Bylo mi neuvěřitelně teplo a nepříjemně a všechno jen kvůli tomu, že jsem se styděla za to, jak pod tím oblečením vypadám. Dnes už se učím respektovat jak sebe, tak i počasí, a hlavně někdy vycházet z komfortní zóny.

Máte dny, kdy nechcete být vidět a obléknete se do něčeho úplně nenápadného? 
Rozhodně ano, ale popravdě i ve chvíli, kdy se snažím vypadat nenápadně, mám tendenci i k teplákům a mikině přidat alespoň extravagantní doplněk. Móda je pro mě prostě nezastavitelná zábava. 

64ca566767790obrazek.png
Foto: Se souhlasem Viktorie Valentiny Hanákové

Váš šatník musí být opravdu obsáhlý…
Šatník je veliký a oblečení mám víc než dost. Všechno je to mix, nejvíc mám věcí ze sekáče, po mamince, po babičce, od návrháře výměnou za spolupráci nebo od fanoušků.  

Nakupujete i v klasických řetězcích? 
Méně a méně. Za posledních pět let jsem si koupila jen set na cvičení. Jinak si všechno kupuji z druhé ruky. 

Je pro vás vůbec nějaký typ oblečení nevkusný, nebo dokážete do outfitu zakomponovat cokoli? 
Popravdě, galaxy legíny jsou jednou z věcí, kterou bych doopravdy vystajlovat nedokázala. Ať už bych si je oblékla jakkoliv, tak mi přijdou jednoduše nevkusné. 

64ca56872bdb2obrazek.png
Foto: Se souhlasem Viktorie Valentiny Hanákové

Máte nějaké návrháře či značky, ke kterým vzhlížíte? 
Už dlouhodobě mám pár kusů od značky Variegaty, což je slovenská slow fashion značka. Miluji její tvorbu a to, jak značku prezentuje. Potom ráda sleduju Tomáše Němce, Terezu R. Kladošovou, Tobiase, Dzouhy, Roe Retterova…

Považujete se za extroverta a sebevědomého člověka? 
Neřekla bych, že jsem extrovert. Určitě tak musím díky svému obsahu působit, ale přece jen to jsem jen já před kamerou. Radši jsem sama, než abych lítala každý den venku s lidmi. Ale když už se ve společnosti objevím, tak se toho chopím a extrovertní jsem. 

Zdroj: autorský rozhovor s Viktorií Valentinou Hanákovou, TikTok

Čtěte také:

Reklama