V naší rodině se konaly, konají a doufám, že i budou rodinné oslavy ve znamení trapasů.

Vždy se udá nějaká příhoda, která pak koluje mezi naším dosti rozvětveným příbuzenstvem.

Tato příhoda (trapas) se udála na svatbě mého bratra před více než 20 lety. Na tuto svatbu se sjelo příbuzenstvo z celé republiky. Mezi ním i naše stará pratetička z Hané. I když v té době vážila něco přes 110 kilo, byla to čiperná, rozverná a hovorná paní. A jako správná Hanačka přijela v překrásném hanáckém kroji.

Svatba byla v plném proudu, pilo se, zpívalo, jedlo, tancovalo, co hrdlo ráčilo a nohy stačily. Po půlnoci se začalo tancovat v rytmu diska.

A přesto, že to je hlavně tanec té mladší generace, rozhodla se i naše tetička, že to zkusí. Jako tanečníka si vybrala ženicha. Popadla ho za křídlo a šup s ním na parket.

Když se začala svíjet tancem v tom obrovském načechraném kroji, byl to pohled pro bohy. Najednou jí podjely nohy a ona se ocitla na zemi a pod ní se ocitl ženich. Na jeho tváři bylo vidět utrpení a myšlenka - to je moje poslední hodinka. To víte, ono 110 kilo živé váhy + váha kroje, to je pěkná "nadílka".

Hned přiskočili dva strejci, zvedli tetičku a nevěsta zvedala svého ženicha. Začal naříkat, že nemůže dýchat a hrozně ho bolelo na prsou. V nemocnici, kam jsme ho dovezli, zjistil rentgen, že má zlomené jedno žebro a pár naražených.

Bráška sešněrovaný v korzetu tak strávil svatební noc v křesle. Tetička se až do rána všem moc omlouvala se slzama v očích. Jako bolestné dostával bratr v den výročí své svatby od tetičky až do její smrti demižon vynikajícího vína.


Januše


Milá Januše,
díky za takový příspěvek - hned mi zlepšil náladu. Tancechtivá tetička sice netušila, co svým zapálením způsobí, ale myslím, že bratrovi se bolestné v podobě každoročně dodávaného vína alespoň trochu vyplatilo ;-).

Milé ženy-in,
přeji vám všem krásné úterní ráno. Doufám, že jste se příspěvkem od Januše inspirovaly a napíšete mi na dnešní téma: RODINNÉ OSLAVY. Možná jste zažila něco mnohem horšího. Třeba u vás při oslavách není tolik smíchu. Dejte nám vědět. 

Téma na úterý:

Rodinné oslavy
Jak u vás probíhají?

Proč na ně nedáte dopustit?
Jaká témata s příbuznými raději „neotvíráte“?
Jak u vás většinou oslavy končí?

Scházíte se ze všech koutů republiky?
Proč jste se rozhodla zrušit rodinné oslavy?

Stal se během nich nějaký trapas?
pište na adresu: redakce@zena-in.cz


V příští novince odstartuje dnešní soutěž - tak si ji nenechte ujít.  

Reklama