Případ ovšem dopadl lépe, než známý případ u nás v Třebíči, protože omyl byl obratem odhalen.

 

Cristina Zahariucová (35) z města Horlesi v okresu Iasi si omylu všimla už při prvním přebalování.
"Sestřičky mi dítě přinesly oblečené do šatů, které jsem si do nemocnice na miminko přinesla já. Takže jsem se domnívala, že je všechno v pořádku. Teprve když jsem přišla domů a pozvala pár přátel a kmotry mého miminka, všimla jsem si, že moje ´holčička´ má penis. Nedovedete si představit ten šok," vzpomíná paní Zahariucová.

Zaměstnanci v nemocnici Santa Maria v Iasi podle informací agentury Ananova řekli, že k záměně dětí došlo proto, že děti měly podobné příjmení - Zahariuc a Zaharia. Navíc ležely v postýlkách vedle sebe. Omyl se během pár hodin vyřešil a nemocnice začala interní vyšetřování, aby zjistila, kdo byl za chybu zodpovědný.

Otec malé holčičky Constantin Zahariuc (38) řekl, že se nechystají podat na nemocnici žalobu. Je rád, že má svoje dítě doma.
"Bylo to ale opravdu hodně podivné. Volali jsme do nemocnice, abychom jim řekli o omylu, a oni nám říkali, abychom toho nechali a nedělali si z nich legraci. Mysleli si, že se jedná o nějaký vtip," říká novopečený tatínek.
Zahariucovi už mají dva chlapce, šestiletého a desetiletého, a říkají, že tentokrát si opravdu moc přáli holčičku. Pojmenovali ji Ana Maria.

Reklama