Také se vám zdá, že rozvedených manželství je ve vašem okolí více než dost? Nyní to máme potvrzeno černé na bílém. Čechy v počtu rozvodů v Evropě předčil jen jediný stát.

Evropský statistický úřad Eurostat vydal nová data o rozvodovosti. Češi jsou s počtem rozvodů druzí v Evropě, horší jsou už jen Litevci.

Podle nejnovějších statistik bylo v roce 2005 rozvedeno více než 31 tisíc manželství. Údaje Eurostatu potvrzují, že ve většině států v letech 1995 až 2005 rozvodovost stoupla. Příčinou rostoucího počtu rozvodů prý může být i fakt, že se dnes lidé neberou z lásky, ale jen na základě fyzické přitažlivosti. Trendem začínají být i sňatky z finančních důvodů.

Oddané páry může proto tento vztah po čase omrzet a skončit. Ne vždy však končí úředně. Někteří lidé se jednoduše rozvádět nechtějí, například kvůli majetku nebo soudním „tahanicím“, a tak v manželství setrvávají, přestože žijí odděleně a mnohdy už mají jiného partnera. Nevydařených manželství může být tedy mnohonásobně více, než uvádí statistika.

Přestože je vysoká rozvodovost určitě nemilou vizitkou státu, není možné do situace zasáhnout. Těžko si lze představit situaci, při níž by místo partnerů o jejich vztahu rozhodoval stát.

Reklama