Nepřejídá se chemií, ani bylinkami. Snaží se žít zdravě a věří v pitný režim. K lékařům moc nechodí, nemoci řeší samoléčbou. Kdo? Čtenářka PBD.

Čtenářka PBD hubí choroby doma sama. Jak k tomu dospěla?


Dobrý den.

Nejsem z těch, co by měli doma lékárnu plnou tabletek na kde jaké píchnutí, bolístku či rýmičku. Ale za to máme hojnou zásobu různých bylinkových čajů, ať už jednodruhových tak různých směsích určených pro různé potíže.

Nechci ale tvrdit, že doma nemáme žádnou pilulku, to by byla lež... Máme doma takové ty růžové:)

Nejsem zastáncem toho, že by člověk na vše měl používat jen bylinky a tkz “babské rady“. Myslím si ale, že v rozumném množství bylinky ani babské rady neuškodí - se vším dá přehnat a přece nic se nemá přehánět:)

Když na mě leze nějaký bacil,naordinuju si bylinky, zvýším pitný režim a také ten klidový. Občas se napařím a nebo si při uporném kašli nahřeju hrudník tak jak to dělávala babička. Spusty nechemických postupu jsem okoukala od babičky a maky-a teď je na sobě či partnerovi praktikuji dále.

Když mě ale jednou za čas přepadne bolest a nějací skřítkové pořádají v mé hlavě nekonečnou technoparty – tak po růžové tabletce bez výčitek sáhnu, protože přece nebudu sama sebe týrat:) Bolestem hlavy se snažím předcházet tím, že dostatečně piju (teda nealko, alkem si bolest hlavy člověk většinou přivolává:) a v tomto období si zbytečně neškvařím hlavu na slunci(teda ani zbytek těla:)

A jestli nosím nějakou první pomoc v kabelce?:) Ano, mám tam „KPZ“ a v ní jsou mimo jiné i dvě růžové pilulky a jedno malé balení sody – partnera občas postihne pálení žáhy a soda je lepší jak nějaké předražené přípravky na tento problém, třeba ty na „r“ a vodu v kabelce nosím vždy a nebo jde vlastně takřka kdekoliv koupit, ať už na zapití růžového prášku či na namíchání „drinčíku“ ( tak říkáme sodě ve vodě:)

Naštěstí u nás léky pravidelně brát ani jeden nemusí a nepravidelně si tak jednou týdně (teda když si vzpomenu) zobneme „mulťák“- více to nemá cenu,snažíme se jíst pestře a přece jen požírat „mulťáky“ či jiné doplňky stravy dle příbalového letáčku sice dělá radost výrobcům,pokud po „dojedení“ zakoupíme další balení... ale tělu to radost nedělá, protože všeho moc škodí a my si pak,při pojídáním dle příbalových letáčků,pořizujeme vlastně jen drahou moč, protože jak je známo,co tělo nepotřebuje, to vypustí – a tělo nepotřebuje x potravinových doplňků denně, to potřebují jen výrobci.

Nevím sice, jestli to je genetickou výbavou, nebo mým přístupem – ale u obvodní lékařky jsem byla před pěti lety, když jsme se tam nahlásila a dvakrát na preventivní prohlídce, na kterou si mě vyžádala když jsem si volala kvůli nějakému infu. Protože jak říká má lékařka – občas si mě musí zkontrolovat, protože by jinak nevěděla, že mě vůbec má v kartotéce. Můj partner má stejnou lékařku a preventivně je kontrolován když si jde pro kartu. S bacilama či nemocema k doktorce nechodíme – ty si zabíjíme doma sami:)

S pozdravem,

PBD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. 7. 2013: Tabletky, bez kterých se neobejdete

  • Potřebujete ke svému normálnímu fungování nějaké medikamenty?
  • Máte v kabelce záchranné tabletky pro případ nouze?
  • Napište mi, bez jakých tabletek se neobejdete v běžném životě i v krizových situacích!
  • Jaké prášky s sebou nosíte v kabelce?
  • Patříte mezi polykače, nebo se tabletkám vyhýbáte?

Můžete také popsat svůj přístup k polykání prášků. Své příspěvky posílejte nejpozději 22. 7. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, nabušeného balíčku potravinových doplňku pro zdraví, který obsahuje: Multi-tabs pro dospělé a děti od 10 let 90 tablet – vitamíny, minerály, Houbové quarteto 60 tablet – upevňuje zdraví a vitalitua Karnitin 30 tablet – příznivě ovlivňuje spalování tuků, dbejte, aby váš příspěvek dorazil do redakčního e-mailu včas a aby byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

houbovekarnitinmulti-tabs

Reklama