Chtěli byste vidět největší a nejpropracovanější chloubu světa? Pak vyrazte do RockOpery Praha, již zítra se v celé své kráse představí všem divákům…

RockOpera Praha totiž hostí unikátní umělecké dílo z Afriky. Ve foyer je umístěna největší a nejpropracovanější socha na světě vyřezávaná z jednoho kusu ebenového dřeva – tzv. africký strom života. Poprvé ji návštěvníci představení uvidí již zítra v představení 7 proti Thébám.

iuuuu

„Naši diváci se nyní mohou kromě divadelního představení těšit na nový výtvarný počin. Ve foyer vystavujeme největší ebenovou sochu na světě, africký strom života (Ujamaa). Váží 450kg a měří 3 metry a 75 centimetrů. Podobnou v menších rozměrech vlastní například i Barack Obama. Vytvořil ji tanzanský řezbář  Atanasi Bernard Machinga v průběhu čtyř let. Dřevořezba vyniká ve způsobu, komplikovanosti, precizním zpracování a množství a rozmanitosti motivů, z nichž každý je originál. Prodej sochy má podpořit tradici makondského řezbářství v Tanzánii,“ popisuje unikátní dílo zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Reklama