Umíte anglicky, ale ne tak dobře? Nebo dokonce umíte jen německy a francouzsky? Třicet už vám znova nebude? Máte závazky a odpoledne místo briefingu musíte vyzvedávat děti ze školky? Přes obrazovku počítače máte háčkovanou dečku a internet vám zapíná vnouče? Říkáte: „Tak mi tam zapni ten internet?“ Ale v reklamě pracovat chcete? Směje se vám i křeček? Ten lůzr, co ani neumí vylézt ze svého kolotoče u mističky? Blbec! Roztočte mu to na trojku, přečtěte si náš manuál a vytřete zrak sousedovi, až zapne telku! Vaše šance je tv-shop! Bojíte se konkursu? Na to se vykašlete! Jděte do toho rovnou!

 

Potřebujete:

 

muži – větší sako (kdo má červené, má výhodu)

ženy – halenku s vycpávkami v ramenou, velké natáčky a velké obličejové brýle, event. paruku s velkými loknami.

 

dále potřebujete:

jakýkoliv mixér (nebo prostě PŘÍSTROJ), hodně zeleniny, biftek nebo makety vajíček (Chico nebo detoa v oddělení dětských kuchyněk), suvenýrovou sošku z dovolené (Buddha je dobrý, ale v nouzi použijte, co přinesly děti z keramiky… třeba tu kočičku, co vypadá jako sova), dobré přátele, kteří pochválí váš výrobek před kamerou.

 

Jak do televize:

 

Dobře. Máte tašku se všemi těmi krámy, přátelé dorazili včas? Projděte recepcí a poraďte se s vrátnou, kam máte dát tu zeleninu pro Zounara. Jakmile jste se dostali do labyrintu, najděte chlápka, co si nad teflonovou pánví nacvičuje úsměv. Upozorněte tu ženskou ve studiu, že v cvičícím křesle, na kterém se kření, jsou ftaláty, a zaberte její místo. Fajn. Teď jste ve vysílání!

 

Někde tam bude stůl. Dejte na něj váš přístroj, rozesaďte vaše přátele mezi makety diváků v hledišti, připravte si vajíčka a zeleninu. Pokud jste se ve studiu nezapomněli zamknout, zbývá jen štrngnout do kameramana. Jestli pracoval s Evou a Vaškem, nebude pro něj problém ani hromadná vražda v mateřské škole, natož reklama na mixér.

 

A teď je to na vás.

 

 Desetitisíce diváků uvidí váš ETA… sundali jste doufám tu nálepku? ...váš META Mixér 2007. Přístroj nové generace! Naseká zeleninu i osmaží vajíčka v jediném kroku! Ukažte jim tu zeleninu, ta vajíčka, vaši přátelé jásají… teď budete mít chvíli čas, protože kamarádka Květa bude pět minut na kameru vyprávět o tom, jak se jí rozpadlo manželství, když smažila vajíčka TÍM STARÝM ZPŮSOBEM – V KASTRŮLKU. Využijte čas a připravte si vedle META mixéru tu keramickou sovičku. Tak. Jedem! Teď musíte připomenout, že vaši revoluční technologii jste vlastně objevili při vykopávkách v Mexiku. (Nebo někde jinde.) Už před dvěma tisíci let se to používalo, a to znamená, že je to ZDRAVÉ! Fajn. Teď máte zase čas si oddychnout, protože na kameru se směje váš kamarád v bílém plášti. Co na tom, že je to instalatér.

Rychle ukažte super průhlednou zadělávací mísu, páčku, co dělá píp při nadměrné zátěži, dávkovač mouky (tu násypku, co jste našli na pračce…) a… zdrhejte!

 

            Teď už se asi dostala do studia ostraha se zámečníkem, takže se nezdržujte. Dejte ale kameramanovi na sebe telefon. A čekejte. Může vám zavolat režisér, protože něco takového ještě neviděl. Raději se ale poptejte po známých, jestli nemají nějaký starý mixér. Kdyby se ozval někdo z diváků. Snad se neozve do deseti minut. To byste mu museli dát i tu násypku a CD Javory. A to by vám Květa neodpustila!