Jsou lidé, kteří by svou rodnou hroudu nevyměnili za nic na světě, jiní jsou kosmopolitní a dokázali by žít kdekoliv jinde. Ke které skupině patříte vy, milé ženy-in?

provence

Dnes můžeme cestovat a poznávat cizí země celkem bez problémů. Možná toho využíváte, patříte mezi vášnivé cestovatelky a odškrtáváte si na mapě místa, kde všude jste byly. Možná se našla ta, která vám nějak přirostla k srdci a dokázala byste tam žít natrvalo.

 A tom bude dnešní hlavní téma.

Teď bychom se asi nejraději přesídlili do teplých krajin, ale ruku na srdce, chtěli byste tam strávit zbytek života? Patříte k lidem, kteří zastávají heslo „Všude dobře, doma nejlépe“, nebo si rychle zvykáte a dokážete být „doma“ tam, kde si pověsíte ten svůj pomyslný klobouk?

Za svůj život jsem toho zas tolik neprocestovala, ale díky své druhé profesi (kostýmní výtvarnice) jsem měla možnost poznat pár zemí a hlavně jejich obyvatele lépe, než kdybych tam jela jen na dovolenou. Nejlépe jsem poznala Finsko. Ani nespočítám, kolikrát jsem tam byla, ale vždycky, když jsem se tam vracela, měla jsem pocit, jako bych jela domů. Finové jsou přátelští, pohostinní a velmi společenští lidé. Ne na první pohled, ale když je více poznáte a oni vás pustí do svých příbytků a srdcí, máte pocit, že by se pro vás rozdali.

Když jsem tak jednou přemýšlela, jestli bych tam dokázala žít natrvalo, odpověď nebyla tak jednoznačná. Kvůli těm lidem snad, ale kazí jim to ta nekonečná zima. I když je krásná, čistá, pohádková a Finové dělají všechno možné, aby byla i snesitelná, je přece jenom moc dlouhá a drsná.

A já jsem teplomilec.

provence

Ale zase ne takový, abych dokázala žít někde na jihu. Čeho je moc, toho je příliš. Možná taková Provence, kde to alespoň fouká od moře. Když jsem před časem byla ve Francii, říkala jsem si, že to je země, kde bych se v příštím životě chtěla narodit. Kupodivu mě ani tak neláká Paříž, i když má nepochybně své kouzlo, ale na můj vkus je moc „navoněná“. Poklidný francouzský venkov s kamennými domy, vinicemi a vůní levandule... hm, to bych si nechala líbit.

A co vy, milé ženy-in?

Máte také nějakou vysněnou zemi, kde byste chtěla žít? Víte proč? Co vás na ní tak okouzlilo? Lidé, krajina, podnebí? Už jste byla na místě, odkud se vám nechtělo domů?

Dokázala byste žít jinde než v Česku? Už jste si to dokonce vyzkoušela? Žila jste nějaký čas v cizině? Odešla jste za prací, nebo jste se provdala za cizince? Jak jste si zvykala? Stýskalo se vám? Co vám brání v tom zvednout kotvy a zapustit kořeny někde jinde?

Napište nám na dnešní téma „Ve které zemi bych chtěla žít a proč?“

Na vaše příspěvky, zkušenosti, vysněné představy, postřehy, fotografie a příběhy se moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz  

Co si můžete „vypsat“ za odměnu?

Máme pro vás přichystaný tento krásný kosmetický dárek od Avonu

avon

Obsahuje koupelové mýdlo, pleťovou masku a tělové mléko s jasmínem a lenavdulí z Provance

Reklama