Zajímavý zážitek z dopravního prostředku má také čtenářka Zuzana. Jednou jela a seděla v kuřáckém kupé... A co bylo dál, už si musíte přečíst samy.

Tak to byl opravdu slušný kluk, každý jiný by ji „tam“ poslal rovnou.... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Zuzano, a přeju krásný den.


Dobré odpoledne,

posílám svůj zážitek z dopravního prostředku, taky na téma tolerance...

Bylo to ještě v době, kdy byla ve vlacích kuřácká kupé. Cestovala jsem ze školy dopoledne, vlak byl téměř prázdný, měl kuřácká a nekuřácká kupé. Nastoupila jsem do kuřáckého, byť jsem nekuřák, tehdy mi to nijak nevadilo. A ke mně přistoupila nějaká dívka, taktéž nekuřačka.

O stanici dál nastoupil nějaký mladý kluk a zapálil si. Ona dívka, namísto, aby ho slušně požádala, aby přestal kouřit, anebo aby se zvedla a šla do nekuřáckého kupé (kterých byl opravdu plný vlak) začala hystericky křičet, že to snad není možné, že ona má zánět spojivek a on jí tam kouří a ať to okamžitě típne. A kluk cigaretu úplně v klidu típnul a klidný hlasem pronesl: „Já to típnu, protože jsem slušný člověk, a když mě někdo hezky požádá, rád to pro něj udělám. Ale vám bych doporučoval si přesednout do nekuřáckého kupé, protože v příští stanici si přisednou moji kamarádi a ti tak slušní nejsou, takže by se mohlo stát, že vás pošlou do pr****.“

Přeji hezký den.

Zuzana

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama