V galerii Domu u Kamenného zvonu, v Praze na Staroměstském náměstí, byla v pátek 24. června zahájena výstava unikátních fotografií Andrease Feiningera, nejstaršího syna slavného amerického malíře Lyonela Feiningera.

Výstava s názvem  ANDREAS FEININGER / THAT’S PHOTOGRAPHY potrvá od 24. června až do 23. října 2011

Tvorbě Andrease Feiningera dominuje dvojice stěžejních témat: zobrazování velkoměstské krajiny a náměty převzaté z přírody. Architektura a život města New Yorku, jež si zvolil pro život, pro něho byly po celá dlouhá léta trvalým zdrojem okouzlení.

silnice

silnice 66

nadrazi

nádraží Dearborn Station

Panorama Manhattanu, mrakodrapy, mosty a trati nadúrovňové dráhy se v atmosférou nabitých obrazech tvořících svorník jeho díla opakují s železnou pravidelností.

empire

Empire State Building

kapitol

Kapitol ve Washingtonu

Feininger se stejným nadšením tvořil i své přírodní studie. Jeho detailně prokreslené obrazy hmyzu, květin, ulit, dřeva a minerálů propůjčují tvarům vyskytujícím se v přírodě, jež nás obklopuje, vlastnosti sochařských výtvorů. Díky strohé kompozici jeho fotografií v nich tento mikrokosmos nabývá monumentálních proporcí.

steblo

stéblo rákosu

musle

detail mušle

Nenechte si ujít výstavu unikátních fotografií, jejichž autor patřil ke generaci umělců, kteří objevili fotografii jako uměleckou disciplínu a vytvořili nové, na fotografii založené nahlížení reality.

fotograf

 

Místo konání výstavy

Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí 13, Praha 1

Termín konání výstavy

24. 6.–23. 10. 2011

Otevírací doba

út–ne 10.00–20.00

Vstupné

120,- Kč plné (dospělí) / 60,- Kč snížené (studenti, senioři)

Další informace: www.ghmp.cz

fotografie poskytla:M. Moučková, tisková mluvčí Galerie hlavního města Prahy

Reklama