Přijela pouť a lidí proud...

Nové atrakce. Spousta zábavy a legrace! Křik a hlasitá hudba. Cukrová vata, limonády a opečené klobásky.

V sobotu v Praze začala 46. ročník Matějské pouti.

Koná se v areálu holešovického Výstaviště i přesto, že je vloni na podzim postihl obrovský požár.

Hned v prvních dnech se očekává nápor tisíců lidí. V areálu pražského výstaviště je pro ně připraveno na 130 atrakcí, především z Čech a Nizozemska.

Autíčka, řetízkové, podlážkové a hydraulické kolotoče, minimotorky a malé bugginy, vláček a nafukovací skákadla – to jsou letošní pouťové taháky pro ty nejmenší. Ti starší si užijí na klasických adrenalinových atrakcích.

Novinkou je horská dráha s otočkou obří strašidelný zámek a padesátimetrový řetízkový kolotoč. Letošní Matějská potrvá do 13. dubna.

Podle pořadatelů by návštěvníci pouti neměli sáhnout hlouběji do kapsy. „Ale nemůžeme určovat ceny majitelům jednotlivých atrakcí, kteří jsou soukromí podnikatelé,“ trochu nekonkrétně se Ženě-in vyjádřil Jan Kočka, který Matějskou pouť organizuje.

Pražské oslavy svátku svatého Matěje se pyšní titulem první jarní pouť v Evropě. Jejich tradice sahá až do roku 1595. Pořadatelé očekávají hlavní nápor lidí o svátcích a víkendech. „Na letošní pouť, když bude počasí, tak počítám, že přijde přes milion lidí,“ uvedl jan Kočka.

Areál výstaviště bude otevřen od úterý do pátku mezi čtrnáctou a jednadvacátou hodinou. O víkendu mohou návštěvníci přicházet od desáté do dvaadvacáté hodiny.

Ceny atrakcí a vstupné se letos údajně příliš nehýbají. Děti do 120 centimetrů mají vstup zdarma. Důchodci a vojsko také. Klasické atrakce: od 20 do 40 Kč, adrenalinové a novinky: do 120 Kč.

Vstup sobota a neděle: 25 Kč , úterý až pátek: 10 Kč.

Zdroj foto: www.matejskapout.cz