Unikátní projekt Golem VR představuje zážitkovou hru kombinující nejnovější dimenzi virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Veřejnosti nabízí procházku magickou rudolfínskou Prahou, možnost dotýkat se vybraných objektů či řešit jednoduché úkoly. Vyvrcholením je návštěva pracovny rabi Löwa a oživení Golema.
5afaa50583279obrazek.jpg
Největší evropský projekt na poli virtuálních technologií spustilo v Praze vývojářské studio DIVR Labs. „Příběh o Golemovi je silně spjatý s českou metropolí a věříme, že osloví české i zahraniční návštěvníky,“ uvedl Lukáš Burda, CEO studia DIVR Labs.
 
5afaa546ea93bobrazek.jpg“Připravit celý projekt trvalo týmu vývojářů přibližně rok. Volný pohyb v prostoru umožňuje batoh s počítačem, který je propojen s virtuálními brýlemi vytvářejícím fiktivní svět. Atmosféru staré Prahy si návštěvníci mohou užít individuálně nebo v multiplayeru až pro čtyři hráče,” vysvětluje Burda.
 
Multismyslový projekt si mohou návštěvníci vyzkoušet na 250 metrech čtverečních v suterénu hračkářství Hamleys v centru Prahy.
 
Po úspěšném debutu hry Blue Effect, který DIVR Labs vydala v červnu 2016, je Golem VR nový počin tvůrců, kterému rozsahem konkurují pouze zážitkové projekty virtuální reality v New Yorku nebo Dubaji.
 
Investorsky za projektem Golem VR stojí Jan Galgonek, ředitel skupiny Adexpres Group, podnikatelé Jerry Javornický a Adam Paclt (SpaceKnow a IceWarp) a investoři Nextech Ventures a Reflex Capital, v jejichž čele stojí zakladatel internetového obchodu CZC Josef Matějka a zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc.
5afaa5ae0a1f2obrazek.jpg