ČSSD zahájila ve dnes v 15.00 na pražském Andělu další ze svých mítinků před volbami do Evropského parlamentu. Právě na něm měl vystoupit předseda strany Jiří Paroubek.

Na pražském Andělu se na mítink sešlo podle odhadů 300 až 400 lidí, z nichž převážná část patřila k odpůrcům sociální demokracie. Davem se ozýval pískot, létaly desítky (ne-li stovky) vajec, ozývalo se hlasité hučení, pískání a skandování. Nad hlavami shromážděných létají balonky v modré barvě, na kterých je logo ODS. Lidé měli v rukou transparenty s nápisy například „Český chov pro Jiřího Paroubka", někteří mají na zádech připevněný plakát s namalovanou klecí se slepicemi.

Paroubek, Jaroslav Tvrdík a Lubomír Zaorálek čelili vaječnému dešti na pódiu. Slova z pódia nebyla slyšet, přehlušil je přihlížející dav se svou vlastní aparaturou. V davu vypukly drobné šarvátky, příznivci a odpůrci strany se hádali a vyměňovali si razantně názory. Někteří vyjádřili nesouhlas s Paroubkem a jeho politikou cinkáním klíčů.

Uvnitř skupiny „Vejce pro Paroubka v každém městě" na serveru facebook.com se mezitím rozhořela debata. Mnozí zastávají názor, že vajec už bylo dost a nyní je třeba přejít k mírumilovnější formě protestu a hlavně se dostavit k volbám.

Co na vaječnou akci říkáte? Souhlasíte s takovým vyjádřením nespokojenosti? Půjdete k volbám?

Reklama