Irské trio, neotřele kombinující irskou tradiční hudbu s moderním zvukem, konečně zavítá i do Prahy, kde zahraje v klubu Vagon na Národní. Jako support vystoupí domácí Hakka Muggies.

kapela

Skupina Sliotar vznikla v irském Dublinu v roce 1996. Jejich hudba je směsí současné irské lidové hudby a folkrocku.

Daří se jim zmobilizovat větší a plnější zvuk než u mnohých kapel, které mají i dvojnásobnou velikost. Instrumentální skladby jsou uspořádány velmi originálním způobem, a se zajímavými zvraty. Výběr písní je vynikající. Hudba Sliotar je čistá a silná záležitost.
-Tom Keller, FolkWorld

Ačkoliv hrají pouze na akustické nástroje, jejich hudba je nabitá obrovskou energií. Styl hry, kterou předvádí Ray McCormac na irské flétny (whistles) a loketní dudy (uillean pipes) uvádí v úžas pro svou technickou dokonalost a originalitu. Hutný doprovod, tvořený kytarou J.P. Kallia a bicími Dese Gorevana, podtrhuje podmanivé melodické linky a dává vzniknout nevšední podobě irské hudby, nabité energií. Nedílnou součást repertoáru Sliotar tvoří také staré tradiční písně v podání a capella.

SLIOTAR koncertují po celé Evropě a hrají na velkých festivalech v Německu, Belgii, Francii, Itálii, Rakousku, Finsku a také České republice, kde jsou již 10 let pravidelným účastníkem festivalu Keltská noc v Plumlově. Na mnoha z těchto míst se jejich show staly legendárními. Dosud odehráli přes 2000 koncertů.

Spolupracovali s mnohými velkými jmény irské hudby, např. Dervish, Lunasa, ale také třeba s kalifornskými celtic-punkery Flogging Molly nebo kanadskými keltskými rockery The Mahones.
Dnešní Sliotar se snaží, aby předali moderní lidovou hudbu co nejširšímu publiku, proto tráví minimálně 3 měsíce v roce na cestách.

Sliotar - to je party a zábava, kamkoliv přijedou. Jejich živá show je něco, co se prostě musí zažít. A tuto šanci nyní dostává vůbec poprvé i pražské publikum. V klubu Vagon naladí Sliotar atmosféru dublinského pubu ve středu 18. července od 21 hodin.

Hakka Muggies, kteří ve Vagonu vystoupí spolu se Sliotar, jsou zavedenou pražskou klubovou kapelou, v jejímž podání uslyšíte irské lidovky v rockových a metalových aranžích a podobně laděné původní skladby.

Termín: 18.7.2012 od 21 h
Vstupné: 150,-

Reklama