Cílem akce bylo inspirovat k darování krve nové dárce. Událost přišly osobně podpořit i některé známé osobnosti, jako jsou například moderátorka Zorka Hejdová a zpěvák a muzikálový herec Vojtěch Drahokoupil.
5d0b8c012305bobrazek.png
U metra na pražském Andělu lékaři z Ústřední vojenské nemocnice připravili mobilní transfuzní stanici ATOS. Od 10 hodin do 16 hodin se u stanu objevilo mnoho zájemců, kteří chtěli svou krev darovat. Po krátkém předodběrovém vyšetření a vyplnění nutných dokumentů se prvodárcům krev přímo na místě odebírala. Ještě tentýž den odpoledne byla krev odvezena do ÚVN na transfuzní oddělení, kde projde dalšími podrobnými testy.
Každý prvodárce zůstává v databázi dárců a může tak začít krev darovat pravidelně, a to nejen v Ústřední vojenské nemocnici.  Krev je možné darovat jednou za tři měsíce. 
Příchozí rádi využívali i možnost zjištění své krevní skupiny. Test byl prováděn vpichem do prstu a výsledek byl hotový za pár minut. Této možnosti využívali i ti, kteří nemohli například z důvodu nízkého tlaku krev na místě darovat.
 5d0b8c1676324obrazek.png
Vzhledem k tomu, že původcem kampaně je výrobce značky zubních past parodontax, zaměřené na péči o ústní dutinu, zájemci si mohli nechat zkontrolovat také zubní plak.
 
 „Ačkoli bylo venku opravdu horko, zájemců o darování krve dorazilo na akci opravdu hodně. Máme velkou radost, že se lidé rozhodli krvácet z lepšího důvodu než je onemocnění dásní,“ uvedla brand manažerka značky parodontax Ivana Maršáková.
5d0b8be84a7e2obrazek.png
Tímto speciálním eventem však kampaň ještě nekončí. Pokud se zájemci o darování krve nemohli akce na Andělu zúčastnit, mohou pomoci i jinak. Do 16. června poputují 3 Kč za každý prodaný kus produktů parodontax Českému červenému kříži na podporu projektů spojených s dárcovstvím krve.
 
A protože Česká republika stále prvodárce hledá, mohou zájemci krev darovat v jakékoli transfuzní stanici v České republice. Stačí, když se na vybrané místo objednají. Od záchrany života tak každého dělí jen pár kroků.
5d0b8bd755a52obrazek.png

Reklama