Od čtvrtečního brzkého rána bojuje zhruba 350 hasičů s rozsáhlým požárem v největší pražské tržnici v Libuši. Kouř a zápach se šíří po celé metropoli. Hasiči radí: Nevětrejte! Navíc zkolabovala i doprava.

Od půl jedné ráno zápolí hasiči v pražské tržnici SAPA s rozsáhlým požárem! Už se jim jej podařilo lokalizovat, oheň se později ale opět vymkl kontrole.

Vlivem nízké oblačnosti kouř a zápach neuniká do vyšších vrstev atmosféry, ale šíří se po celé Praze. Policie obyvatele nejen okolních domů, ala prakticky celé Prahy vyzývají: Nevycházejte z domu na ulici, zavřete okna, nevětrejte! Silný zápach je cítit ve velké části Prahy.

Na místě je od noci přes padesát hasičských jednotek, posily přijely také ze Středočeského, Královéhradeckého či Plzeňského kraje a jihu Čech. Zasahuje i rychlá záchranná služba, oficiálně nejsou ale potvrzena zatím žádná vážná zranění.

Likvidaci plamenů komplikují těžko uhasitelné hořící krabice a kovové kontejnery se zbožím, velké nebezpečí představují hořící plasty. Zásah je těžší také proto, že se už propadla střecha, a tak se hasiči nemohou pohybovat uvnitř. Vodu stříkají do budovy okny a také otvorem po střeše.

„Už se nám povedlo plameny lokalizovat do poloviny budovy,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica, s tím, že se požár už nešíří. Z budovy ale stoupá sloup kouře a šlehají plameny.

Hoří jednopatrová hala o rozměrech asi 100 na 100 metrů. V jejím přízemí velkoobchod a skladiště a v prvním patře kanceláře. Všude, i v kancelářích, měl být uskladněn textil a obuv.

Příčina je zatím neznámá. Kvůli požáru, převrácenému kamionu na magistrále a uzavřenému Vyšehradskému tunelu se navíc Prahou dnes autem téměř nedalo projet. Dlouhé kolony stály do brzkého odpoledne na všech hlavních komunikacích. Například po Nuselském mostě nemohly projet ani záchranky, fronta aut sahala až na brněnskou dálnici.

V tržnici hoří letos již podruhé. Rozsáhlý požár zde hasiči likvidovali 7. září.

Reklama