hazza-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

V šestnácti letech se zúčastnil ještě jako student talentové soutěže v Británii. Když se ho slavný a obávaný porotce Simon Cowel zeptal, co dělá, odpověděl, že pracuje v pekárně v rodném městě Holmes Chapel. Diváky i porotu si ovšem ihned získal svou originální interpretací písně Steveho Wondera Isn’t she lovely.

Až do roku 2016, kdy se Styles vydal na sólovou dráhu, byl členem extrémně úspěšné kapely One Direction, která byla složena z dalších soutěžících ze soutěže The X Factor – Zayna Malika, Louise Tomlinsona, Liama Payna a Nialla Horana. Po šesti letech společného působení se členové One Direction vydali každý svou vlastní cestou a nutno poznamenat, že se jim všem daří.

Harry Styles má na kontě tři sólová alba a jeho píseň Sign of the times byla časopisem Rowling Stone označena za nejlepší skladbu roku. Za svou desku Fine line získal cenu Grammy a cenu Brit Awards.  Rovněž se album Fine Line po vydání dostalo na vrchol žebříčku Billboard 200, čímž se stalo Harryho už druhým albem na prvním místě v USA, a zapsalo se do historie hitparád, když zaznamenalo největší prodejní týden pro sólového britského interpreta od roku 1991, kdy společnost Nielsen Music začala elektronicky obchodovat s údaji o prodeji. Podle všeho je velmi zajímavým a talentovaným typem umělce, jelikož se sám podílí jak na textech písní, tak na skládání hudby.

Dnes vystoupí v pražské O2 aréně a jako předkapela se představí britská čtyřčlenná kapela Wolf Alice.

Zdroj: Autorka článku, O2 Aréna

Reklama