Svatomartinské slavnosti a pečená husa na Heřmaňáku a na Kubáni
13.listopad

ha2.jpg

Svatomartinské slavnosti a pečená husa je 10. ročníkem tradičního festivalu, který by se obvykle konal na Náplavce. Pořadatel se ale letos rozhodl rozdělit slavnost na dvě části. Jednu situovat do Holešovic na farmářský trh Heřmaňák a druhou do Vršovic na farmářský trh Kubáň. Ve Vršovicích bude součástí festivalu také cimbálová muzika Vonička a po obědě se z pódia rozezní tóny od kapely Jazz Volunteers. Podávat se budou husí kaldoun, husí stehno, červené zelí, karlovarský knedlík a husí játra s cibulkou a jablky, kváskový chléb. Na trzích se představí tři moravská vinařství Víno Hruška z Blatničky, Vinařství Vajbar z Rakvic a Vinařství Maňák ze Žádovic s letošním ročníkem mladých vín.

Husou k lepší imunitě v Beachklubu Ládví
11.-14. listopad

huu.jpg

Červené zelí je bohatší na vitamín C než třeba citron, nebo grep, snižuje hladinu cukru v krvi a prospívá krvetvorbě. Je silným antioxidantem, tedy skvělým pomocníkem při posilování imunitního systému. Husa pak doplní vitamín B2 a B6 a pomůže i s doplněním draslíku, železa a fosforu. Jednoduše ten nejlepší lék! Takže pokud nakombinujete trénink plážového volejbalu, návštěvu panoramatické sauny a výbornou husu od šéfkuchaře Víti Alta v restauraci Beachklub Ládví, tak pak můžete zhřešit a ochutnat čokoládový fondán s hruškovým pyrém a karamelizovanými kaštany s maldonskou solí. Jako předkrm doporučujeme husí paštiku s ostružinovým chutney.

hu.jpg

Česko-slovenský Husí pochod
11.-28. listopad

ha6.jpg

Letos, již posedmé, se můžete v restauraci Selský dvůr těšit na ty nejlepší recepty z České a Slovenské republiky, které v Praze nemají obdoby. Inspiraci šéfkuchař čerpal nejen z utajovaných prvorepublikových receptů, ale zejména z vyhlášeného slovenského Grobu, kde je tradice podávání husích pokrmů více než 100letá. Nebudou chybět ani pravá Grobská husí játra ve výborné přírodní šťávě.
Letos poprvé si můžete vychutnat husí speciality i formou Take Away, a to k dopečení u vás doma.

po.jpg

Svatomartinské posvícení v archeologickém parku Liboc
13. listopad

huh.jpg

Vedle martinské husí pečínky nebudou ani letos chybět další posvícenské dobroty. Pokrmy bude možno zapíjet mladým vínem, pivním speciálem, či teplým moštem. Součástí programu budou obrázky ze života svatého Martina v podání příslušníků X. legie, jakož i ukázky historických zbraní a zbrojí.

Svátek svatého Martina je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Legenda říká, že svatý Martin byl původně římským vojákem. Později přijal křesťanskou víru a stal se misionářem a následně biskupem v Tours. Tomu ale předcházela neobvyklá příhoda. Martin, při své skromnosti, nechtěl biskupskou hodnost přijmout a schoval se před vyslanci do husince mezi hejno hus. Ty jej však svým silným kejháním prozradily.

Reklama