Proto píše tato čtenářka výjimečně anonymně a my její sladké tajemství respektujeme. Jak prožívá své první měsíce čekání na potomka a že to není jen pohodička, radost a těšení, ale i spousta starostí. O tom se chce s vámi podělit jedna budoucí maminka.

Krásný den přeji, moje odpověď na dnešní otázky je jednoznačná - těhotenství :)

Jsem „teprve“ ve čtvrtém měsíci, takže prožívám spoustu radosti a těšení, plánování pokojíčku a budoucnosti a zároveň mě to štve a trápí - jak to sakra všechno zvládneme??? Věřím, že v této situaci zapracuje příroda, a až ten malý uzlíček přijde mezi nás, tak na vše přijdeme :)

Musím ale přiznat, že mám více starostí než radostí - trpím nechutenstvím, tak špatně jím, jsem často unavená, takže nic nestíhám, v práci jsem nesoustředěná, dlouhá pracovní doba mě ubijí a celkově mě mé zaměstnání psychicky dost vyčerpává - navíc je to práce na dobu určitou a skončí ještě před mateřskou - takže se přidávají finanční starosti, zejména ohledně splácení bytu...

K tomu si přihoďte obavu o budoucnost po mateřské „dovolené“ (nemám dlouhou praxi cca 1,5roku - po VOŠ mě bez praxe nikdo nechtěl zaměstnat, a teď mám zaměstnání jen jako formu záskoku za dlouhodobou nemoc) a mám slušný základ pro špatnou náladu a depky - mám celkem optimistickou povahu a věřím že to všechno bude v pohodě, ale i přesto nálada občas ulítne a strachuju se.

Říkám si, že to všechno k tomu patří, a jsem si jistá, že to bude stát za to ;-)

A jestli si s něčím nevím rady? Ženy, jestli máte tip, jak vydržet v práci (úřad) nebo naopak jak jít marodit a nepřijít o penízky, tak sem s ním :D

Mějte se všechny krásně a všem přeji, aby řešily jen ty všední maličkosti ;-)

anonymně (v práci se o mém těhu neví)

Milá budoucí maminko, záleží na tom, jakou máte pracovní smlouvu. Pokud na dobu určitou, což se dá vzhledem k záskoku předpokládat, zřejmě vám zaměstnavatel místo držet nebude.

Ale abyste měla ve všem jasno, zapátrali jsem za vás a našli tyto informace:

Klikněte ZDE

Držíme vám palce a hlavně: Nestresujte se a těšte se na miminko.

Reklama