64217002507acobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Seznam hereččiných filmových a televizních počinů je skutečně dlouhý, přestože značnou část zabírají tak trochu béčkové komedie. Kromě Prciček ji můžete znát například z Pravé blondýnky, zahrála si také v Moderní Popelce či v seriálu 2 $ocky. Přestože od devadesátých let, kdy ji výrazně zviditelnily právě Prcičky, je stále velmi herecky aktivní, v souvislosti se seriálem Bílý lotos se hovoří o jejím velkolepém comebacku.

Série, která má zatím dvě řady a třetí se chystá, se odehrává v dovolenkovém resortu. Nejprve na Havaji a poté na Sicílii a sleduje osudy různorodé směsice hostů i zaměstnanců. Seriál získal deset cen Emmy včetně sošky pro Jennifer Coolidge v roli sebestředné dědičky Tanyi, která se vyznačuje nevídaným narcismem. Herečka za tuto roli získala i Zlatý glóbus. A právě proto se hovoří o jejím comebacku nebo také o tom, že chytla druhý dech. Respektive ji možná řada lidí přestala vnímat kvůli charakteru jejích rolí jen jako potřeštěnou blondýnu či smyslnou MILFku.

Role Stiflerovy mámy ovšem herečce značně obohatila sexuální život. Pro magazín Variety se svěřila, že i díky ní prošlo její postelí kolem 200 milenců, s nimiž by nebýt Prciček zřejmě nikdy nespala. Muže ostatně označuje za svou slabost, a zřejmě i proto se nikdy nevdala. Asi aby si nezavřela žádné dveře. Nemá ani děti.

Zdá se, že s mnoha svými seriálovými a filmovými postavami má řadu společných rysů. Minimálně jistou ztřeštěnost, extravaganci či odvahu užívat si života plnými doušky. Je prostě svá a na nic si nehraje. I když někomu by nemusela být po chuti její zjevná záliba v estetických úpravách a procedurách.

Co se týče jejích hereckých začátků, vystudovala herectví v New Yorku a jejím původním cílem bylo stát se dramatickou herečkou po vzoru Meryl Streep. Nakonec ale zakotvila převážně u komediálních postav. I když se v jejím životopise najdou samozřejmě i výjimky – třeba role v dramatu Nadějná mladá žena. Zajímavostí je, že než prorazila, pracovala jako servírka po boku další začínající herečky – Sandry Bullock.

Řadu let žije Jennifer Coolidge v domě v New Orleans a je velkou bojovníci za práva zvířat, velmi dlouho se proto stravuje vegansky. Momentálně ji můžete vidět v seriálu Vidím vás na Netflixu, kde realitní agentku a měla by se také objevit v chystaném třetím pokračování Pravé blondýnky, kde si zahrála manikérku.

Zdroje: Variety, People, Insider, ČSFD, Harpersbaazar, Wikipedia

Čtěte také: