Jo, postel, to je u nás často diskutované téma. V posteli jich mám většinou víc. Nejdřív tam byl jen jeden, ale postupně přibyli další. Super na tom je, že se nehádají. Buď se u mne střídají, nebo jsme tam všichni najednou, ale prostě nám to klape. Jsme zralí na článek v Cosmopolitanu. Věřím, že i Halina Pawlovská by přidala nějakou trefnou radu, jako třeba: „Chceš se připlést k pěkné mele? Vem si jich víc do postele!"
 
Tak na rovinu: Když jsem šla včera spát, ten první už byl připravený a čekal na mne. Nejdřív si ke mně čuchnul, jestli jsem provedla řádnou večerní hygienu, a pak, zřejmě uspokojen výsledky svého výzkumu, ulehl po mém boku. Jen jsem se k němu přitulila, vlezl k nám druhý. Chvíli se mlel, než našel správnou polohu, ale nakonec se mezi nás nějak vmáčknul. Když dorazil z koupelny přítel, jen nevěřícně zíral. Já v obležení dvěma kocoury a obě zbývající kočky se právě chystaly ke skoku na peřinu.

„A kam si mám lehnout já?" vypadlo z něj lehce uraženě. Věděla jsem, že to jen hraje. Má kočky rád stejně jako já a raději se v posteli omezí na půl metru čtverečního, jen aby - probůh - nemusel z peřiny či z polštáře sundat některé z těch chlupatých stvoření. V dřevních dobách mé samoty spávaly všechny mé číči se mnou. Od té doby, co u nás občas přespává můj přítel, se přestěhovaly na jeho polovinu postele. Zřejmě je k nim benevolentnější co do poskytovaného prostoru. Já tak ohleduplná nejsem a občas se mi v noci, když si potřebuji natáhnout zdřevěnělou nohu, podaří sešťouchnout kočičího sounocležníka z postele. Dotyčný jedinec pak jen uraženě mňoukne a jde si najít jiné místo k ležení, obvykle za mou hlavou.
 
Situace v posteli se vyhrotí většinou v sobotu ráno. To se do postele obsazené dvěma lidskými a čtyřmi kočičími bytostmi vnutí ještě 13letý synek. Před 14 dny pod námi rupnul rozkládací gauč, na kterém spím já s přítelem. Zřejmě neunesl tu „tíhu světa" nebo puknul vzteky, že on si takhle neužije. Takže nás čeká koupě nové postele. Jsem úplně nadšená skvělým přístupem novodobých prodejen nábytku, kde si člověk může potenciální novou postel vyzkoušet. Hned příští víkend sbalím přítele, syna a naše 4 kočky a půjdem si do obchodního domu IKEA vyzkoušet, jak nám to bude v nové posteli společně slušet.
 
Kadla


:))) Tak to zkoušení postele bych chtěla vidět :)))! Děkujeme za pěkný příspěvek :).

redakce@zena-in.cz