Již v pondělí, příznačně v Den sv. Valentýna, bude zahájen pátý ročník Národního týdne manželství. Po celém Česku proběhnou desítky akcí, které mají připomínat, jak moc je důležitý láskyplný vztah mezi mužem a ženou.

manzelstvi

Desítky akcí po celé České republice budou příležitostí pro české manželské páry oslavit a připomenout si význam a hloubku nejintimnějšího vztahu mezi mužem a ženou. Předseda vlády, Petr Nečas, ve svém prohlášení k Národnímu týdnu manželství uvedl:

„V České republice se každoročně rozchází každé druhé manželství. Je to smutná statistika. Rozvod je u nás vnímán jako běžná součást života. Tak alespoň vypadá současný obraz manželství, jak je vnímán širokou veřejností a médii. Žijeme přes dvacet let ve svobodě a nikdo nás již nenutí, abychom museli uzavírat manželství. Je to na každém z nás, jak se rozhodne naložit se svým životem a co komu sňatek přináší. Je ale nad slunce jasné, že v manželství se rodí daleko více dětí než u nesezdaných dvojic. Manželství vytváří podmínky pro navázání stabilních vztahů mezi mužem a ženou, i mezi rodiči a dětmi, o nichž se všelijakým partnerským dvojicím může jen zdát. Platilo, platí a bude platit i nadále, že manželství a rodina je elementární institucí společnosti. Je to systémový prvek na celém světě a z tohoto pohledu jej musíme chránit.

Proto podporuji jako politik všechny kroky, které povedou ke zvýhodňování manželských svazků, k jejich rozvoji a udržení. Politici by neměli lidem radit, jak mají žít. Proto jsem rád, že občanská společnost aktivně hledá způsoby, jak veřejnost informovat o výhodách a smyslu uzavírání sňatků. Národní týden manželství k tomu přispívá a já tuto snahu vítám a věřím, že aspoň dokáže přimět tisíce lidí k tomu, aby se nad smyslem manželství zamysleli.“

Organizátoři NTM očekávají, že počet akcí v rámci NTM překoná ročník minulý. Podle sdělení koordinátora Národního týdne manželství dr. Petra Činčaly, vše nasvědčuje tomu, že v letošním roce bude překonán jak počet, tak rozsah akcí pořádaných v rámci NTM 2010.

 „Desítky akcí se tradičně konají v rámci Sítě mateřských center a v síti Center pro rodinu. K iniciativě se přidávají celá města, která podporují aktivity na podporu rodiny a manželství. Přednášky, besedy, kurzy o manželství, dny otevřených dveří v manželských poradnách, poutě snoubenců, výtvarné soutěže, obnovy manželských slibů pořádané církvemi, to jsou jen některé z příkladů aktivit, které se chystají i letos,“ uvedl Činčala.

Podrobný program najdete na webu www.tydenmanzelstvi.cz

Téma na dnešek: Můj názor na manželství

O manželství si dnes budeme povídat celý den. A nás zajímá váš názor.

  • Co si myslíte o manželství? Myslíte, že je nutné mít oficiálně potvrzený svazek, či je lepší žít tzv. na hromádce? Jaký význam má manželství pro vás osobně?
  • Jste vdaná?
  • Jaké jsou s manželstvím vaše zkušenosti?

Své příspěvky můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaní budeme v průběhu dneška zveřejňovat a autorku jednoho z nich na konci dne odměníme. Tentokrát se můžete těšit na knihu Tajemství análního sexu.

Reklama