Dnešní doba je doba aut. Silnice jsou plné, auta vidíme všude, lidi jezdí bez ohledu na počasí, denní dobu a stav silnic. Už není výjimkou, když jsou v rodinách dvě a více aut. A jak je to u vás?

Ano, v pondělí si budeme povídat o jízdě autem. Je zima, silnice bývají namrzlé, zasněžené, někde plné děr, a proto je teď řízení trochu obtížnější než obvykle. A tak se ptám, milé ženy-in: řídíte v zimě auto?

Já musím řídit i v zimě. Tedy nemusím, ale kdybych neřídila, asi bych nic nestihla a všechno by bylo mnohem složitější. Život mě donutil. Bydlíme na vesnici, na nádraží to máme 1, 5 kilometru a děti chodí do školy tři kilometry daleko. S autem je to pohoda, ráno se opravdu hodí, když můžeme spát o půl hodiny déle. Taky je pohodlnější jezdit na nákupy, do auta se dá naložit třeba deset tašek. A samozřejmě si nemusíme dělat starosti, jak pojedeme na výlet nebo na dovolenou.

Dost dlouho jsem se bála jezdit v zimě, postupně se člověk ale naučí i tohle, jen jezdím opatrněji. A můj zatím největší výkon? Po posledních Vánocích jsem musela odřídit cestu do Krkonoš. Až do Trutnova to bylo dobré, na silnici sníh nebyl, zato poslední úsek do kopců směr Malá Úpa (asi 12 kilometrů samých zatáček) jsem byla na nervy. Ale dojela jsem!

A jak jste na tom vy, milé čtenářky?

Téma v pondělí je: Řídíte auto v zimě?

  • Kdy jste se naučila řídit?
  • Jezdíte autem i v zimě, nebo se bojíte?
  • Kam jste poslední dobou jela?
  • Půjčuje vám manžel auto?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy, klidně i s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá Termální vodu od VICHY, bohatou na stopové prvky a minerální soli (150 ml) a čaj PICKWICK Green Tea pineapple. Příspěvky posílejte do pondělí 18. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ŘÍZENÍ V ZIMĚ

caj

Reklama