Tématem je dnes zápis do první třídy základní školy a vaše vzpomínky na to, jak jste začínaly. Jak si užíval první třídu redaktor Jakub D. Kočí, to se dozvíte v tomto článku...

prv

Základní škola, hm, to už je tak dávno, že se mé vzpomínky hodně rozostřují. Vím, že jsem nastoupil do první třídy s ročním zpožděním kvůli nemocem. Při zápisu jsme recitovali, ale už si vážně nevybavuji, co jsem to recitoval já. Zato si vzpomínám, že jsme za to dostali odměnu, kterou jsme si mohli vybrat z věcí, ležících na školních lavicích okolo třídy.

Do školy jsem se moc těšil a očekávání byla značná i u učitelského sboru. O dva roky dříve totiž nastoupil můj bráška, který mezi školáky značně vynikal. No, dlužno podotknout, že jsem v tomhle ohledu své kantorky a kantory dokonale zklamal. Přiznávám, že jako jeden z mála jsem v pololetí první třídy našel na vysvědčení velkou 2.

Co mi nešlo? Od dětství jsem zápasil s češtinou. Moje cesta k literatuře byla trnitá, ale v pozdějších letech, snad díky mé soutěživé povaze, se pro mě stala velkou výzvou. Kdybych řekl své učitelce češtiny ze základky, že jednou budu maturovat z tohoto předmětu za jedna, živit se budu jako redaktor a přivydělávat si budu knižními publikacemi, nejspíš by ji kleplo.

Takže mé školní začátky byly předzvěstí toho, jak bude vypadat celá základní škola - moc slavné to s učením zde nebylo. Ale rozhodně nebyly předzvěstí toho, kam jednou půjdu životem...

Téma dne: Zápis! Jak jste začínaly?

Zavzpomínejte, milé čtenářky, na své školní začátky!

Právě probíhají zápisy do prvních tříd. Posílejte mi dnes své vzpomínky na vaše školní začátky. Jak probíhal váš zápis? Jak úspěšné jste byly v první třídě? Co vás ve škole nejvíc bavilo a co vás naopak otravovalo? To všechno mi pište k dnešnímu tématu na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Pokud chcete mít šanci na dárek, totiž stylový bílý penál my.cose a červenou propisku GRAFO, dbejte, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

cena

Reklama