No, my máme Vánoce každoročně stejné... prostě typické české zvykové..

Jen s tou změnou, že dokud žil ještě děda, chodili jsme celá rodina, která čítá 14 členů, k prarodičům domů..

Vždy na 13. hodinu jsme se tam do 1+1 namačkali, každý něco přinesl na zub, ale jedlo se jen tak, aby se mohlo vidět zlaté prasátko (tzn. žádné maso), a my děti se po chvíli odsunuli do obýváku na TV na pohádky a čekali, až se setmí (a že se v zimě stmívá brzy :-) že? ), abychom si rozdali dárky, a s plnou náručí se každý hrnul k autu směr domov..

Teď už se u prarodičů nescházíme, babička bydlí u tety, a tak máme přesně v poledne sraz pod vánočním stromem na Staromáku, někdo přinese skleničky, jiní zase šampus a tam si už nejen s rodinou, ale i s přáteli od Kanyzových, po Kodetovi atd. přiťukneme na vánoční pohodu, spokojenost a předem již i na Nový rok... uděláme společné foto a pak už si dáme jen grog, popřejeme si hezké svátky a zas vyměníme dárky :-)), má oblíbená část :-)).

Pak se přijede domů, má mamka začne dochucovat salát a připravovat si kapra na smažení a já odnesu kupu dárků pod stromek, piju horkou čokoládu a koukám na super pohádky... a sem tam nakouknu na dárky nějakou tou škvírou, jestli nezahlédnu, co to asi je.. :-).

Když se začne blížit 18. hodina, vypnu TV, rozsvítím stromeček, zahraji na klavír Bílé Vánoce a pak už jen zapnu Vánoční koledy na CD, které opravdu nemají chybu (nazpívali je Lucie Bílá, Muk, Hůlka, Gott atd.), a připravuji stůl. Pak si jen vypneme mobily, zavřeme dveře, zapálíme svícny, nanosíme si vše na stůl, protože se od stolu nesmí vstávat, a ve slavnostním oblečení zasedneme ke stolu, pomodlíme se a začneme jíst ty dobroty..

Po jídle odneseme nádobí, máma usedne do křesla, já pod stromek a začnu nám dělit dárky. Jeden pro mamču, jeden pro mě a tak dále... až vše rozbalíme, začneme si zkoušet věci, zavolají tety, jak se nám líbí dárk, a pak zapneme ve 20 hod pohádku o Popelce a je, jak se říká, po všem, a nebo to teprve vše začíná??

Asi začíná... 25. 12. oběd u jedné tety, 26. 12. oběd u nás (přípravy neskutečné), 31. 12. velký Silvestr, kde nesmí chybět čočka (ačkoliv je každému náležitě již šoufl, každý kvůli penízkům něco do sebe nasouká :-)) ), a pak novoroční oběd, kde dobrý vývar na ten náš žaludek z předešlého dne je jako lék...
 
A pak už je tu nový rok...
 
Hodně štěstí v něm Vám přeje
 
Sonya

Milá Sonyo, přeji Vám krásné Vánoce a ať Vám letos není příliš "šoufl" :-). A až Popelka rozlouskne třetí oříšek, věřte tomu, že všechno teprve začíná, např. už v tu chvíli se můžete těšit na další Vánoce...

Jen připomínám naši dnešní soutěž a také tu velkou vánoční !!!
Reklama