rhth

Každá ženská pochva – podobně jako ústa či střeva – je stále osídlena bakteriemi, houbami i viry. Je to tak v pořádku, a není ani žádoucí, aby se to někdo snažil změnit. Mohou ale nastat situace, kdy se rovnováha tohoto prostředí změní, „tamní obyvatelé“ se přemnoží a ženu začne trápit zánět.

Proč se narušuje poševní rovnováha?

  1. Optimální poševní prostředí je přirozeně kyselé a vytváří příznivé podmínky pro rozvoj zdravé mikroflóry (zdravá poševní mikroflóra toto optimální prostředí udržuje produkcí kyseliny mléčné). Pohlavní styk, byť je příjemný, znamená pro pochvu narušení přirozeného ROVNOVÁŽNÉHO prostředí. Děje se tak z části mechanickým způsobem, kdy při souloži dochází k mikroskopickým poraněním sliznice, dále kontaminací mikroflórou partnera, či je změněno přítomností mírně zásaditého ejakulátu. Ejakulát může pH v pochvě zvýšit až na dobu osmi hodin. Je-li pH v pochvě delší dobu zvýšené, dochází k narušení zdravé mikrobiální rovnováhy a rozvoji nežádoucích baktérií, kvasinek a plísní. 
  2. Souložíte nepravidelně? To je chyba. Hektický pracovní týden a pak náruživý víkend nebo dovolená? Taková nárazová zátěž je pro pochvu hrob, protože se nedokáže tak rychle adaptovat na změnu podmínek. Pokud jste právě poznaly svůj sexuální život, musíte své vagině zajistit dostatek lubrikace, kterou již sama není schopna vyprodukovat. Používejte umělý lubrikant, který chrání tkáně proti poškození a močový měchýř proti infekci. Při pohybu penisu se totiž mohou kvasinky dostat i do močové trubice a močového měchýře. Proto lékaři doporučují se před i po souloži vymočit.
  3. Infekce se může objevit i vlivem užívání antibiotik, hormonální antikoncepce, příliš úzkostlivou hygienou, stresem a častým střídáním sexuálních partnerů. Také existuje velká spojitost mezi výskytem kvasinek v rektu (konečníku) a ve vagíně.
  4. Poševní prostředí také ovlivňuje menstruační cyklus. V první polovině cyklu je vlivem složení sekretu pro spermie klima příznivé, v druhé půlce naopak. Při menstruaci se pH zvyšuje díky mírně zásaditým hodnotám pH krve. Se zvyšující se hodnotou pH v pochvě dochází ke snížení její  obranyschopnosti a zvyšuje se riziko vzniku infekcí.

Pryč se sladkým

Mnohem častěji se však stává, že příznaky zánětu samy nezmizí. Houby, které infekci způsobují, jsou většinou z rodu Candida či Monilia, a ty mají rády cukr. Proto se v době potíží vyhýbejte všemu sladkému.

hterhtweCandi Stop

Bojujete s opakujícími se poševními záněty a moc se vám nedaří? Naše babičky věděly, že na domácí léčbu je nejlepší bílý jogurt nanesený na noc na intimní partie. My dnes víme, že měly pravdu! Jogurt totiž obsahuje množství probiotické kultury, která brání v uchycení kvasinek na poševní sliznici. A také dnes víme, že lepší než být celá zapatlaná od jogurtu je užívání Candi Stopu. Je to probiotický doplněk stravy, účinně působící na gynekologické infekce a záněty. Jedná se o směs 7 probiotických kultur, extraktu grapefruitu, česneku a prebiotické vlákniny - inulínu.

Efektivní účinek probiotik

Probiotické mikroorganismy nejenom potlačují růst kvasinek v trávicím ústrojí a ve vagíně, ale brání v jejich uchycení na sliznicích. Schopností probiotik je stimulovat imunitní systém.

Použití probiotik může také pomoci posílit přirozenou odolnost střevní mikroflóry proti Candida albicans, zejména při užívání antibiotik.

K čemu je česnek a grapefruit?

Oba tyto doplňky výrazně rozšiřují účinnost Candi Stopu.

Grapefruit obsahuje řadu bioflavonoidů, které brání průniku aminokyselin a aktivaci patogenů. Je to naprosto netoxická složka, která je daleko lépe snášena než chemické antimykózní léky. Je nealergenní i pro lidi, kteří trpí alergií na citrusové ovoce.

Česnek má již tradiční využití ve stravě a v medicíně jako protiinfekční složka. Existují důkazy prokazující antimikrobiální účinnost česneku proti mnoha bakteriím, virům a plísním včetně Candida albicans. Aktivní složkou česneku je Alicin, který se tvoří při rozdrcení stroužků česneku. Jeho tvorba je závislá na účinku enzymu allinázy.

Vyzkoušejte a uvidíte. Normální denní dávka Candi Stopu je 2 kapsle jednou denně před jídlem. Výrobek můžete zakoupit v lékárnách nebo na internetu prostřednictvím: www.obchod-zdravi.cz

Další informace o Candi Stopu najdete také na stránkách www.aspczech.cz

Reklama