Společnost Guseppe z Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku končí s výrobou pizzy se smrkovými hřiby. Činí tak poté, co potravinářská inspekce v minulých dnech ve výrobcích této pizzy našla larvy hmyzu. Distribuci závadné pizzy společnost ukončila ve středu a následně ji stáhla z obchodů. Oznámil to ředitel firmy Jiří Vlček. „Vzhledem k tomu, že renomovaní dodavatelé hřibů ze zemí EU nejsou schopni zaručit, že se tento výskyt nebude opakovat, končíme výrobu této pizzy," řekl.

Informaci, že by za výskytem červů v houbách stála konkurence, označil Vlček za spekulaci. Za viníky označil dodavatele zmražených hřibů, kterými byly společnosti z Francie a Dánska. Kontrola firmy červivé houby neodhalila.

Larvy hmyzu mohou obsahovat pizzy s označením Guseppe pizzeria funghi s daty spotřeby 26. února 2008, 23. dubna 2008 a 5. června 2008. Celkem firma vyrobila asi 22 000 kusů této pizzy, z nichž 12 000 se dostalo do distribuce a 9900 bylo ještě ve skladech firmy. „Jde o nízkoobrátkový výrobek. Předpokládáme, že prodat se mohlo několik tisíc kusů," řekl Vlček.

Výrobek by podle jeho tvrzení zdraví lidí neměl ohrozit. Lidé, kteří si pizzu koupili, mají kontaktovat zákaznické centrum firmy, které s nimi následně vyřídí reklamaci a dohodne kompenzaci. Pizzy stažené z obchodů a ze skladu firmy zlikviduje kafilerie v Žichlínku na Orlickoústecku.

Guseppe měsíčně vyrobí asi jeden milion kusů pizzy a její obrat je kolem 300 miliónů korun ročně. Ukončení výroby pizzy s hřiby, kterou začala firma začala vyrábět loni jako nový produkt, jí tedy nijak výrazně nezasáhne. Prodeje této pizzy jsou minoritní. Škody odhadujeme do půl miliónu korun," řekl Vlček.

Zdroj: novinky.cz


Nechci být hnusná, ale když někdo kupuje mraženou pizzu, dobře mu tak. :-) Ta opravdovou" pizzu nepřipomíná ani z rychlíku.

Reklama