Nejprve si osedlala motorku a záhy na to vyzkoušela, jaké to je, sedět za volantem. A to jí bylo teprve patnáct let. O kom je řeč? O čtenářce Ludmile...

Lásku k řízení má čtenářka Ludmila už od patnácti let, kdy poprvé sedla za řidítka motorky i volant automobilu...

Mé zkušenosti s řidičákem

Poprvé a naposled, kdy jsem se fakt učila, tak to bylo na řidičák.
Už od 15 let jsem toužila mít řidičák. Začalo to tím, když mi brácha půjčil „pincka“ neustále mi to musel startovat, mě to chcípalo a když jsem se konečně po půl hodině rozjela, tak mi to nešlo zatočit a já málem skončila v rybníku. Tak jsem mu motorku s láskou vrátila. Na to taťka řekl: a nechceš si teď zkusit řídit auto? Já stála, koukala, že po mém výkonu s motorkou mě chce pustit za volant. Nemusel mě dvakrát přemlouvat a už jsem jela, jenom na jedničku ale jela :-D A tak jsem čekala dlouhou dobu než si budu moc udělat řidičák.
Když mi bylo 17, doma jsem oznámila že si budu chtít dělat řidičák. Myslela jsem si, že rodiče budou nadšení a ono nic, byla jsem spíše za blázna- k čemu ti to bude, neumíš řídit, (tak od toho je autoškola, abych se to naučila).Já jsem si, ale postavila hlavu, že prostě řidičák chci. Podala jsem si přihlášku (měli jsme to od školy) a rodiče zjistili, že se mnou nehnou, tak mě taťka začal učit řídit- po polních cestách, pak už i na silnici, ale kde nejezdí moc aut. Ty nervy co měl se mnou, fakt obdivuji.
První hodina v autoškole-trenažer- velice záživné..., pak jízda v autě. Instruktor poznal, že za volantem nesedím po prvé, tak jízdy byly v klidu, pokud se teda špatně nevyspal, to pak nadával na všechno. Poslední jízdu před zkouškami mi oznámil, ať ani k těm zkouškám nelezu, že jezdit vůbec neumím. Koukala jsem jak z jara, co vůbec chce, co jsem udělala špatně... málem si jízdy dojezdil sám. Co jsem mluvila s lidmi co u něho jezdí, tak prý se takto normálně chová... A na závěrečné jízdy rozptyloval komisaře, tak to bylo vtipné :-D pořád mu něco ukazoval, vyprávěl, jen aby se nemusel soustředit na to jak jedu. Když mi to ve křižovatce chcíplo, tak to sváděl na to auto předemnou. Myslela jsem si, že mi to nedají na poprvé. Následovaly testy- mimochodem, to bylo poprvé a naposled na co jsem se důkladně učila- ani k maturitě jsem se takhle neučila, defakto vůbec. Ale v testech od autoškoly jsem ležela sk
oro nonstop a pak už jsem nemusela číst ani celou otázku stačilo jen číslo a zaškrtávala. Test jsem po chvíli odevzdala, všichni koukali, že už to mám, já jsem si to ani nekontrolovala, to bych nejspíš začala hodně přemýšlet nad tím, jestli skutečně mám odpovědi správně a mohla bych to opravit na špatně. Na konec byla technika- ale, že jsme byly skoro všichni holky, tak usoudil, že stejně opravovat auto nikdy nebudeme, a kdybychom byli kluci, tak nikdo z nás neprojde.
Závěrem vyhodnocování jízd a testů- jízdy: prošla, testy:plný počet bodů- juchůůů, měla jsem obrovskou radost, ale bylo mi líto, že jsem ji neměla ve třídě s nikým sdílet, nikdo jiný to na poprvé neudělal, tak každý byl zklamaný.
Rodiče jsou rádi, že mám řidičák, kolikrát chtějí někam odvést, taťka moc řídit už nechce, tak řídím většinou já. A s manželem, když někam jedeme, tak se střídáme- tam jedeš ty, zpátky já :-D
Ludmila

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama