píše jako jedna z mála na dnešní téma čtenářka s nickem TTT a má k tomu řadu vtipných PRO. A dodává: „Kdo na podpatcích umí chodit a vybrat si boty, není na tom nic nepohodlného.“

Miluji vysoké boty . Už ráno, když vedu děti do školy a školky, využiji ostré podpatky coby hroty maček, a snáze tak zdolávám neuklizené chodníky a ledovaté cesty. Hned potom skočím na kolo a mažu do práce. Díky jehlám se mi nestane, že by mi noha sklouzla z pedálu. Jenom se zaháknu a jedu dál.

V práci velmi často někde pobíhám, někam odbíhám, odjíždím, zařizuji, a asi bych nedělala nic jiného, než se přezouvala. Takže nepřezouvám. Alespoň všichni vědí, že se blížím. Klapot podpatků na chodbě je toho neklamným důkazem a varovným signálem. Myslím, že kdo na podpatcích umí chodit a vybrat si boty, není na tom nic nepohodlného. Pro případy nouze mám ještě jiné lodičky na přezutí v práci a jedny balerinky. Občas je využiji. Ale většinou se snažím vybrat boty tak, aby byly chic a dalo se v nich být celý den.

Výjimku tvoří mé květované holínky. Jsou sice luxusní a občas není zbytí a musím v nich vyrazit i do práce. Ale ty jako jediné přezouvám hned.

Zrovna dneska mám kozačky na nízkém podpatku. Nepřezouvám, jenom dodělám pár papírů a zase běžím dál. Dneska po úřadech. Aby si financové nemysleli, že žiju na vysoké noze, volila jsem nižší obuv. Chtěla jsem i kratší sukni, že jako i bez nich mám holý zadek, ale trochu přituhlo. Na sociálce naštěstí koukají jen do papírů a na pojišťovně jen do manuálu na vyplnění formulářů. Beztak nikdy neví, co tam napsat.

Slezl sníh, zůstalo jen bahno. Těším se ale na jaro. Na všechny ty báječné lodičky, botičky a úžasné kousky, na které nebylo v zimě moc příležitostí. Užiju si je.

Bačkora, byť s ergonomicky tvarovanou zdravotní podrážkou, mi prostě nějak nesedí, či co.

Toráková

Milá „Toráková“, díky, že se nebojíte vyjádřit svůj názor a jít proti davu. Také jsem toho názoru, že si můžeme vybrat boty pohodlné, nepotící a estetické... ale neberu nikomu jeho názor a za všechny moc děkuji všem.

Text nebyl redakčně upraven

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své zkušenosti. Přezouváte se v práci? Dobrovolně, nebo z povinnosti? Jakou obuv v práci nosíte? Je nějaká speciální, „bezpečnostní“, nebo má spíš splňovat nějaká estetická kritéria? Chodíte v práci v bačkůrkách? Kdy vás napadlo se přezouvat? Přezouváte se i v létě, nebo jenom v zimě?

Napište nám na dnešní zvídavé téma na redakce@zena-in.cz

Reklama