62f222e1b1e4fobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Lucie a Zdeněk tvoří s přestávkami pár asi tři roky. Během té doby se ale několikrát rozešli, což inicioval hlavně Zdeněk, po nějakém čase si to ovšem rozmyslel a Lucie ho vždy vzala zpět. Už od puberty byla totiž ve vztahu a osamělý život jí nic neříkal. Ve Zdeňkovi jakoby se prolínaly dvě osobnosti a Lucie vždy doufala, že jeho lepší stránka nakonec převáží.

„Od začátku vztahu se Zdeněk chová hrozně nevyzpytatelně. Některé dny je naprosto milionový, je pozorný, rozkrájel by se pro mě, zahrnuje mě dárky a krásnými slovy. Jenže pak to na něj přijde a jeho osobnost se úplně změní. Najednou bezdůvodně žárlí, sprostě mi nadává a z každé maličkosti udělá konflikt,“ tvrdí Lucie.

V podobném duchu se neslo i to, když mu Lucie oznámila, že čeká dítě. Nejprve vypěnil a začal svou partnerku osočovat, že to určitě není jeho dítě, že se někde spustila apod. Odešel ze společného bytu a tři dny se tam neukázal. Když se vrátil, přinesl Lucii kytici růží, dupačky pro miminko a za své chování se velice omlouval.

„Tehdy jsem mu znovu odpustila. Slíbil, že už se nic podobného opakovat nebude, zvlášť když jsem těhotná a nesmím se stresovat. Jenže se to opakuje. Rozčilují ho maličkosti, jako je neumyté nádobí hned po obědě apod. Druhý den se dobře vyspí, vezme mě na výlet, vodí se se mnou za ruku. Jeho proměny mě psychicky vyčerpávají, ale nemám sílu tenhle vztah ukončit. Brání mi v tom i těhotenství, nechci, aby maličká vyrůstala bez otce a pořád doufám, že ho narození dcery změní a tyhle výkyvy ustanou,“ uzavírá Lucie.

Zdroje: respondentka Lucie

Čtěte také: