Vždy jsem si přála zúčastnit se soutěže Miss, nejdříve v dětství jako jedna ze soutěžících, později alespoň jako divák. Ve středu 26. října 2005 se mi to podařilo. V Paláci Lucerna v Praze se volila Miss Antica Praha 2005. Deset krásných dívek v rozmezí od 18 do 24 let se zde ucházelo o možnost stát se „bohyní lidské krásy“. Vítězkou se nakonec stala osmnáctiletá tmavovláska Ivana Chlupová z Prahy.  

Během tříhodinového programu jsem přemýšlela, jaký je hlavní důvod dívek z různých měst zúčastnit se takové soutěže. Přece nejde jen o to, být součástí programu, ve kterém vystoupí zpěváci ze SuperStar: Šárka Vaňková, Ali Amiri či Vlasta Horváth a stálice hudebního nebe Petr Muk. Nejspíš tímto způsobem dívky chtějí dostat šanci a zúročit svoji krásu…  

Ve volné disciplíně Zuzana Belohorcová alias Pandora zadala každé dívce úkol zvýraznit jakýmkoli způsobem jednu ze špatných lidských vlastností a většina dívek tančila. Ivana Chlupová se měla vypořádat se zlobou a za velkého potlesku publika propojila tanec s pantomimou.   

Při vyhlášení výsledků jsem si přála jediné, aby Miss Antica Praha 2005 nikdy neztratila smysl pro bezprostřední humor, jaký například měli moderátoři večera Jana Paulová a Václav Vydra, a aby tanec jejího života byl vždy tak plný síly jako při volné disciplíně. Snad všechny zúčastněné dívky, včetně první vicemiss Barbory Kolářové (21) a druhé vicemiss Gabriely Janků (23), nikdy nezapomenou na pořekadlo, že krása není všechno. 

Chcete slyšet pravdu? Už si tolik nepřeji být na místě těchto dívek tak jako dřív. Soutěž v televizi je většinou úžasná podívaná, která každou slečnu motivuje k tomu, aby to zkusila, ale asi si ani nedovede představit, kolik práce se za tím vším skrývá až do chvíle, než to sama nezkusí.  

A co vy? Zúčastnily jste se někdy podobné soutěže. Díváte se na takové akce a baví Vás, nebo Vám naopak připadají zbytečné a o ničem nevypovídající? Možná je některá z Vás maminkou či kamarádkou dívky, která se touží objevit na titulních stránkách časopisů…

Reklama