Bydleli jsme asi dva roky v novém domku a jelikož má švagr známého hajného, vypravili se pro vánoční stromek. Aby hajný nepřišel zkrátka, vzali mu jako prezent sedmičku alkoholu s lidskou tváří - Myslivce. Jednu švagr, jednu manžel.

Vyjeli ve dvě odpoledne, bylo dva dny před vánoci, venku přes den -10°C, v noci klesal teploměr až na -20°C. Stromek řádně vybrali, a protože bylo zima, sedli do obýváku a začali se zahřívat.

Nejdříve jednoho Myslivce, potom druhého a aby toho nebylo málo, tak myslivec vytáhl ještě svého půl litru. Jelikož švagr nepil, naložil mého notně zahřátého manžela do auta, na střechu naložil stromky a vydali se k domovu, kde dojeli kolem 18 hodin.

To jsem já ale nevěděla.

Tenkrát jsme ještě telefon neměli a o mobilech se nám mohlo jen zdát. Kolem devíti večer, kdy jsem už soptila, že ani švagr (znaje svého manžela) nemá rozum a jsou tam tak dlouho, zazvonil zvonek.

Myslela jsem, že už to jsou oni, ale byl to manželův kamarád a říká, že manžel leží vedle baráku na poli. A on tam opravdu ležel a spal. Venku - 20 a jemu to bylo evidentně jedno. Boty rozvázané, šnůrky kdovíkde, kabát rozeplý, no hrůza. Ruce už měl skoro bílé. Tak mi ho ten kamarád pomohl dostat do baráku a do pokoje, kde se pak vyspal a druhý den nic nevěděl. Ruce ho bolely a v hlavě mu to dělalo ,,bemberembe".

A druhý den mi pak naše oma (babička) říkala, co proved za ostudu…

Švagrovi před kostelem málem za jízdy vystoupil, a že jde na zpověď. A taky že šel. V kostele si sednul na schody, notně společensky unaven. Soused, co šel taky do kostela, ho poslal domů a on šel. Akorát, že nedošel.

Od té doby, pokud jeli pro stromek, už nikdy s myslivcem nepil. Ale alkohol s lidskou tváří mu chutná pořád.

Příjemné počteníčko    Blami


Blami,
a kdo babičce vyprávěl o tom, co "vyváděl" Váš manžel :-))? Určitě někdo, kdo sice vše viděl, ale nepomohl. V každém případě jsem ráda, že manžel kvůli vánočnímu stromku nezmrzl!!!

Reklama