Dokážete si představit, jak by to asi vypadalo, kdyby u vás v obývacím pokoji zahrála známá kapela, jen pro vás? Přesně takový akustický koncert věnovala skupina MANDRAGE vylosované dárkyni, která podpořila Linku bezpečí v rámci kampaně Vlídné slovo. Ta věnovala soukromé vystoupení své mamince a babičce za to, že při ní stojí v důležitých životních okamžicích.

Právě tímto koncertem vyvrcholila kampaň, kterou Linka bezpečí spustila na konci loňského roku, a jejímž cílem bylo upozornit na důležitost vlídných slov, jimiž Linka bezpečí pomáhá dětem v obtížných situacích.

„Kampaň nám získala neskutečné množství pozitivních ohlasů ze strany široké veřejnosti. Je zjevné, že v množství negativních a katastrofických zpráv současného světa si lidé stále více cení vlídných slov, schopnosti umět naslouchat, povzbudit a pomoci, když nás ten druhý potřebuje. A právě to poskytuje Linka bezpečí všem dětem, které se na ni denně obracejí v kteroukoliv denní či noční dobu,“ říká Ivana Šatrová, ředitelka Linky bezpečí.

Možnost zapojit se do šíření vlídných slov měla veřejnost prostřednictvím zaslání DMS ve prospěch Linky bezpečí. Díky speciálnímu kódu pak mohli získat buď možnost získat pro někoho právě soukromé vystoupení skupiny MANDRAGE, poslat někomu blízkému pohlednicí vytvořených předními českými ilustrátory a fotografy, nebo objednáním vlídných slov mailem na každý den po dobu jednoho týdne.

„Mandrage je moje nejoblíbenější skupina, nicméně s výhrou jsem ani nepočítala, spíš jsem zasláním DMS chtěla přispět na dobrou věc. Takže výhra je vlastně bonus, za který jsem neskutečně ráda a jsem Lince vděčná, že jsem mohla prostřednictvím Mandrage poděkovat těm, které mám ráda, za to, že je mám,“ říká výherkyně koncertu Lucie Strnadová.

MANDRAGE, kteří jsou dlouhodobými patrony Linky bezpečí, se do kampaně zapojili s radostí. „Když se nám ozvali lidé z Linky Bezpečí s tím, že rozjíždí novou kampaň, která se celá točí okolo vlídných slov, neváhali jsme. Vždyť hudba působí často stejně jako vlídné slovo, dokáže ulehčit v těžkých situacích, dodat odvahu, nebo i pocit, že to zvládnete,“ říká klávesák František Bořík ze skupiny MANDRAGE.

Videoklip, který ze soukromého koncertu vznikl v režii známého tvůrce klipů Martina Müllera, bude nyní v rámci mediálního partnerství vysílat TV Óčko. Kampaň pro Linku bezpečí realizovala agentura FACE UP.

Reklama